We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

TRNY & ŽILETKY "T​ř​etí hlas​​​" [FULL ALBUM, 2022]

by Magick Disk Musick

/
1.
Třetí hlas 05:34
Třetí hlas promluvil, jdi za nosem, když nevíš kudy jít. Zdáš se být rozpolcený ve válce mezi dvěma hlasy. Nabízí ti rozličné úplatky. Jak poznáš tenká vlákna lží, který z nich je dobrý a který zlý? Všechno bys chtěl mít pečlivě srovnané v kartotékách neposkvrněných myšlenek. Ale ty se sypou jako domek z karet. Vítr nese pochyby a déšť nalévá zmatek. Tam někde mezi kapkami, se hlasy úplně ztratily. Do nevědomí odpluly, žádný hluk už neslyšíš. Někdo zapnul ticho.
2.
Maso a mysl 06:00
Mysl má putuje zamrzlou krajinou, slyšel jsem píseň velrybí. Žiju ve svazku s družkou harpunou, ale ty krásné tvory nikdy nezabíjím.   Když v noci běžím tím nečasem, oči se v slzách topí. Netoužím po mase, ale po lásce, družce však maso chybí. Dávám ji tělo, uplácím krví. Modlím se, aby zapomněla, že naše práce je zabíjení. Vidím se v odrazu velrybích očí, pak se snadno vzdávám své touhy. Volám na ně a prosím, aby odpluly pryč, skáču za nimi do modré hlubiny. Dávám... Krása ji nedojímá, ani zpěv keporkaků. A tak mi bere jazyk, abych už nemohl dělat hluk. Z úst mi vychází polární záře.
3.
Na místech, která neexistují, dlí bytosti a pečlivě tě sledují. Jestliže jsou opravdu smyšlené, tak kde se berou rány a krev. Pokud tu jsou nějací duchové, tak musí být od madam Magnoliové. Trpělivě čeká na má selhání, ve stínech panelových domů. V ateliéru madam Magnoliové je plný bazén kyseliny sírové. Když ona řekne, že něco chce, tak ji rozhodně neodpovím ne. Sezdají nás pod měsícem, vyslovíme hlasité ano. Do smrti i soudného dne bude mojí ženou. Trpělivě čeká na má selhání, ve stínech panelových domů. Využívá síly mých slabostí, žehná mi louhem se zbytky zubů.
4.
Už vyplouvá loď Johna B., na palubě mrtví tančí. Děla drží rytmus precizní, krev z prsou války sají. Utěšeně roste hora z kostí a na jejím vrcholu stojí John B. a maluje nepovedené obrazy. V den kdy ho bohové vzali mezi sebe, svět před ním pokleknul. John B. s nekonečným zápalem miluje válku.
5.
Chlapec 06:30
Tělem ti dělová koule proletěla, to co zbylo, moc parády neudělá. Budeš muset sebrat zbytky sil, nejmíň tisíc svící zapálit a k tomu Molotovův koktejl pít. Když trpký žár piješ, trestej láhev až do dna. Spal starce, který v ní plave, z popela může chlapec vstát. Rozsviťte ohně v oknech To nebyla koule, ale život, semlel tě rychle jako rolling stones. Budeš muset polknout všechny sny, taky cukr a chlorečnan draselný. Rozsviťte ohně v oknech, ať chlapec na cestu vidí. Když trpký žár piješ... Rozsviťte ohně v oknech, ať chlapec na cestu vidí. Staré chyby i rány nové v plamenech shoří.
6.
Mimikry 04:24
Ošklivě zjizvený, ale na venek nic vidět není. Krycí mimikry, vlk se skrývá v kůži beránčí. Na poutích loví zbloudilé duše, které nikomu nechybí. Náleží k druhu, jenž neštěká, ale rovnou kouše, pomůže najít duším věčný klid. Žiletkami léčí rány, na kusy krájí měsíc krvavý. Jediný, kdo nám neodpustil, jsme my sami.
7.
Sklízím neužitečné věci, iluze, co smysl nedávají. Tyto zdánlivé zbytečnosti nedozírnou cenu mají. Harpyje nesou novou zprávu, chci pochopit, o čem všichni mluví. Ale cítím, že nese sémě strachu, toho mám dost a další ke mě nesmí. To co se vám důležité zdá, je dost možná pouhá hra. Hledám dech ryby a křik motýlů, pátrám po způsobu, jak uchovat štěstí. Sbírám vzduch z bublin a tvary mraků, hledám tóny, které budou znít navěky.
8.
Za sedmero mraky se šikuje hejno krkavčí. Chtějí všechno, co máš ty a neberou si servítky. Za devatero vodami zbrojí syndikát piraní. Musí mít to, co máme my, nastane peklo na zemi. Mezi dvěma frontami prší peří a šupiny, zápolíme s větrem a vlnami. Z oblohy okřídlené žáby útočí, rádi bychom jim něco vzkázali. Shoříte v náručí války a tahle země si vás vezme. Světla, co v dálce svítí, jsou ohně kafilerie.
9.
Nekonečný 04:30
Nespočítáš, kolik jsi měl jmen a kolikrát před davem utíkal. Byl mučený a bez soudu odsouzen, v pátek tě zabili, ale smrt tě nechtěla. Svět křížem krážem obešel a snažil se být jako stín. Stejně tě chytili a nazývali démonem, hranice vzplanula, ale oheň ti neublížil. Nosíš v sobě stigma zla, nebo je to jen shoda okolností, které tě nutí dělat věci, kterým mnozí nerozumí? Taky to může být osud, který je neměnný a ty si dosud myslíš, že bys ho mohl změnit, ale vlákna byla dávno upředena. Matčina výchova za to nemůže, ba ani Saturnova konjunkce. Na vině nejsou ani geny, to tvoje kroky byly dávno vymyšleny. Nespočítáš... V den, kdy ses narodil, letěla kometa ulicí nevěstek. Sudičky pravily, celý svět uvidíš, ale konce nikdy nedojdeš.

about

TRNY & ŽILETKY: Třetí hlas promluvil.

Třetí album rozhoduje o kapele a Třetí hlas právě řinčivě promlouvá a dere se na světlo z Podměstí coby hlučný soundtrack doby temnot.

Proti minulému, bílému kompaktu se kapela vydala ještě drsnější cestou ve smyslu zvukové despocie v tom nejlepším slova smyslu; nahrávalo se totiž mj. na místech, která neexistují.

Trny & Žiletky se nadále vyznačují úderným, excentrickým crossoverem s hlubokým blackmetalovým odérem, což nyní dokládají devíti nezastaveními coby ponurým výletem do světa minulé, přítomné i budoucí temnoty a všech jejích nočních i denních stínů.

Kapela náleží k druhu, jenž neštěká, ale rovnou kouše; anebo spatra žehná louhem se zbytky zubů. Žiletkami léčí rány a přitom hledá tóny, které budou znít navěky. Aneb DeSed znovu předkládá zničující texty plné znepokojivých spojení a souvislostí.

Kompaktní disk je uložený v 6 panelovém masivním digipacku se dvěma výseky pro dva samostatné 12 stránkové booklety s texty a doprovodnými fotografiemi. Ponor do světa Trnů & Žiletek je po dočtení těchto slov definitivně nevyhnutelný.

Titul: TRNY & ŽILETKY "Třetí hlas"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 7. října 2022
Žánr: ocel zlomocná, zlo neortodoxní
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: digipack CD, MDM-XXXIV

credits

released October 7, 2022

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: