We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

DARK GAMBALLE "Romance panenky a kladiva" [FULL ALBUM, 2021]

by Magick Disk Musick

/
1.
Až na konec 03:09
Až za okna Až za obzor Až za oceán Tak daleko Až za mraky Až za nebe Až za vesmír Úplně na konec Až na konec... Ptáčka pod zem vyhnali a on se nebránil. Všechny barvy zakázali, aby se vůbec nelišil. Pak nad ním postavili klece, až celé nebe zakryly. Spálili všechny zmínky o něm, prý ptáčci nikdy nežili. Ale to všechno jim bylo málo, nemohl zpívat, to co chtěl. Píseň našla cestu hlínou a on s ní uletěl. Až za okna...
2.
Jsem padesátý sedmý díl seriálu, pokud se díváte, tak ještě nemáte dost. Stalo se zvykem, že každý z mých herců, je svérázný podivín a samorost. Mohlo se stát, že jsem ztratil zaklínadlo a loučil se s milovanými postavami. Šli jsme stokrát cestou, necestou, někdy i happyend obětovali. Volejte policii, volejte doktory. Mám v hlavě fantazii a někdo mi ji chce vzít. Volejte sanitku, volejte vymítače. Mám těžkou diagnózu, jsem nevyléčitelný snílek. Bílý kominík a krásné nesmysly. Díky za další díl, jsem nenapravitelný.
3.
Když se narodil anděl, tak u mě v kapse spával. Položil jsem ho na dlaň a jen tak pozoroval. A jak mu rostla křídla, o to víc jsem ho hlídal, trochu se bál dnů, kdy bude moci lítat. Jednoho rána, byl čas se rozloučit, vyšplhal na má ramena a povídá, já poletím. Teď tě budu hlídat zase já. Máš svého soukromého anděla. Ať je to jak chce, myslím, že to máme dost daleko do nebe. Soukromý anděl bude mít hodně práce. Ať je to jak chce, myslím, že to mám dost daleko do nebe. Soukromý anděl si se mnou mákne. Až se za čas vrátil, vyprávěl, co všechno viděl. Kolikrát byl pyšný a za co se i styděl. Vedli jsme rozhovory, co je dobré a co zlé. Díval se nechápavě, když jsem se ptal, proč si vybral mě?
4.
Protipóly 04:09
Je to síla, kterou najdeš, záchranná síť, když spadneš. Maják, který ukáže ti cestu ven. Je to něco, co tě chrání, když temnota zuby cení. Útočiště, kde se schoulíš, kdyby bylo zle. Mohou to být i jizvy, taky hádky a výčitky, když se snažíš najít vůni, ale ta je pryč. Jestli se vzbudíš vyděšený, svíraly tě noční můry, nevíš, co je realita a co špatné sny. I tak bys měl nechat všechno plynout, to vůbec snadné není. Být silnější polovinou. Není to ničí vinou, možná jen polaritou, že dva magnety se našly a nechtějí se pustit. Jako vlna za vlnou, skoro dýchat nemohou, není to dobrý a není to špatný. Je to síla, kterou najdeš... I tak bys měla nechat všechno plynout, to vůbec snadné není. Být silnější polovinou.
5.
Když se hlas objevil, byl pozdní květen a z krápníků tekla medvědí krev. Nikdy znít neustal, asi se rozechvěl v hrdle zrozeném pod zemským povrchem. Milenci chodili, plnili knihy historkami, které se možná nestaly. Legendou o hlasu z podzemí. Dobrovolně se tam chodili bát, dodali krásy povídkám, taky napětí a vášeň, co trvá na věky. Co když to sám ďábel mluví, ta krev jsou slzy hory. Co když to sám ďábel mluví, ta krev jsou slzy hory. Napij se jí a ona nás vezme do bezčasí.
6.
Tohle je píseň o kladivu a panence z porcelánu. Epos o lásce a rozbíjení. Dojemná povídka o vztahu, který neměl perspektivu. Balada o vášni a bolesti. Když končí hra, tak panenku nikde nechtějí. Je zbytečná a takové věci kladiva rozbíjí. Tohle je love story, jaká tu ještě nebyla. Tohle je love story, romance panenky a kladiva. Kladivo ohledy nezná a už vůbec žádné city. Všechno má jasná pravidla, netrápí ho pochyby. Když měsíc za okno sedá minutu po půlnoci, děje se, co nikdo nečekal, srdce mu začíná bít. A má se stát, že panenku zítra spálí. Leží pohozená a kladivu se jeho práce zoškliví. Odkud se vášeň vzala, sálá za světla i za tmy. Objevila se trhlina v pevně vystavěné hrázi. A tak se zvolna propadá do nekonečné hloubky. To co cítí, není vina a nikdo jej nemůže soudit.
7.
Píseň 03:22
Vymyslel jsem nemožný plán, že lžící přenesu oceán, na jeho dně leží píseň písní. Co jsem se světel nahledal, když bylo zle, ukázal se maják, někdy se mi zdálo, že sám svítím. Ou šel bych kilometry po rukou, plaval lázní ohnivou, ale bylo by nesnesitelné, neslyšet už nikdy žádný tón. Vousy mám bílé jako sníh, oceán neumí být menší, v hlavě mi melodie hrají. A když se stane, že nemůžu vstát, píseň si ke mně ulehá. Povídá, odpočívej, není se čeho bát.
8.
Srdce své jsem nakrájel, jako bonboniéru zabalil. Zapomněl, jak je výbušné a že se do prázdna rozletí. Chraň mě, buď mou sítí, nedovol mi letět moc vysoko. Slunce nás může spálit a těch dravců, co je okolo. Poslední kousek jsem ti nechal, má v sobě všechny chutě světa. Je jenom tvůj, než vybuchne. Píšu ti na nebe vyznání ohňostrojem, dnes si můžeš cokoliv přát. Zapálím noc a hvězdy spadnou pro tebe, spáchají srdeční atentát.
9.
Spadl jsi do jámy a na kůl se napíchnul, doufáš, že se ti to jenom zdá. Celý život ve sprintu, makáš jako kůň, teď máš hochu chcípnout úplně sám. Havrani zpívají a stahují se mraky, nebe je těhotné a déšť padá. Na vzdory bolesti se směješ, neumřeš žízní, bude pršet, zachrání tě voda. Vezme si tě voda. Mezi kruhy na hladině andělé kličkují, slyšíš sirény, nenechají tě spát. Vlnami plují rychlé lekníny, ještě to s tebou odmítly vzdát. Uvízl jsi v síti, jako zbloudilý motýl, statečně sebou házel a nechtěl nic vzdát. Ztratil jsi hodně krve v souboji s pavouky, začalo pršet a zachránila tě voda. Dal jsi dlaně k uším, uslyšel moře, zvolna se propadáš tam, kde to máš rád. Vodní panna k tobě zvedá ruce, pojď ke mně poutníku, už jsi skoro doma.
10.
Armáda ticha plení koruny stromů. Čeká, až list poslední spadne dolů. Pod stromy je tráva vysoká a v ní se lidé ztrácí. Neochutnáš z jablka, nebo se ztratíš taky. Armáda ticha zatím ústa nemá. Jen jizvu ve tvářích a ta je němá. Ve větvích nahá těla milenců leží. Zatím ještě nevinní a stud je jim cizí. Pak bylo světlo a s ním i nápad, že se listím mohou obléknout. A budou mít jména Eva a Adam. Na konci ticha slovo zaznělo. Armáda ticha sní o pláních širých, jsou city spoutaní, odejít se bojí.

about

DARK GAMBALLE: Crossoverová romance rozevírá nůžky mezi světy.

Vydat 14 řadových alb v rozpětí 29 let si může dovolit jenom kapela, která netočí pořád stejným volantem, respektive může jím i kroutit, ale musí tu setsakramentskou káru dobře znát a umět řídit, nebát se smyků, driftování, házet na křižovatkách – kde se jiní se zavřenýma očima křižují – hodiny, riskovat všechno nebo nic, a to celý bez jediný újmy na laku tvrzený metalízy, natož pak plechů ze samotnýho titanu.

Ovšem ani jistá tradice není ufonům z planety Dark Gamballe cizozemská – i na aktuálním albu potvrzují a rozvíjejí fakt, že reagovat na aktuální běh světa a neotřele jej zpracovat jak ultimátní hudbou, tak často poetickými texty jim prostě definitivně není neznámou.

Romance panenky a kladiva je o vztahu (který neměl perspektivu), ale stejně tak o jedné z největších hudebních svobod, tedy crossoveru – ve své podstatě volném rock-metalovém žánru rozkročeném nad mantinely, za které se ortodoxní kapely nikdy neodváží ani pohlédnout. Dark Gamballe tohle ovšem dávno neřeší, stejně jako současný fanoušek hudby, který se už dlouhé roky nevymezuje.

S kapelou souznící studio Šopa zvukově vycizelovalo deset čerstvých tracků s okamžitě či postupně se vynořujícími šlágry, ze kterých dva už pár měsíců obíhají i planetu Zemi (singly "Až na konec" či titulní stejnojmenná skladba).

Jestliže předchozí řadové album "Hluboký nádech" bylo rozmanitější, než kdy jindy, pak rozhodně pořád nešlo o finální vývojové stádium Dark Gamballe, což dokládá zpívající frontman a textař Desed shrnující novinku jednou zcela výstižnou větou: "Pointou alba je větší rozevření pomyslných nůžek mezi lyrickou něhou a valivou hutností buldozeru – posluchač tak může pozorovat imaginární souboje mezi těmito pro mnohé odlišnými a neslučitelnými světy."

Album "Romance panenky a kladiva" vychází jako masivní deseti-panelový digipack s kompletními texty, singlovými fotografiemi a originálním obrazem Tomáše Kučerovského. Matné lamino podtrhuje jedinečnost artefaktu, kterému se streamovací platformy nikterak nesnaží přiblížit, pročež naleznete digitální podobu alba i v kompletním světě online hudby.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]

Titul: DARK GAMBALLE "Romance panenky a kladiva"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 7. května 2021
Žánr: electro rock / space metal crossover
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: digipack CD, MDM-XXXI

credits

released May 7, 2021

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: