We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

ASMODEUS "Den z​ú​č​tov​á​n​í​" [digipack, 2019]

by Magick Disk Musick

/
1.
„Jste všichni nešťastní ač cítíte se skvěle, nejste schopni pochopit, že budoucnost vám mizí nad horizontem“ tohle tvrdí nám ONI. Prý jsme prostoupeni tmou a slepou prázdnotou se kterou si nevíme rady protože si ji ani neuvědomujeme… A přitom cesta existuje sice jen jedna, zato ta pravá a kdo jen trochu chce, ten po ní může jít v JEHO stopách. Jedině ON – je správná volba Jedině ON – je vysvobození Jedině ON – úplná pravda Jedině ON – (je)život, ne zatracení. Blíží se Den skonání světa blíží se Den zúčtování a my se údajně můžem ještě spasit stačí tak málo- přijmout nastavenou dlaň… „Svoboda je možnost výběru, ale teprve tím, že zvolíš JEHO, staneš se skutečně svobodným“ – tohle tvrdí nám ONI. Ze všeho nejvíc mě dojímá „spravedlivý“ přístup ke všem – (cha cha cha!) bez rozdílu, kdy přijde ten Den. Že přijde brzy o tom není pochyb, Proto je třeba MU Otevřít srdce tím, že se staneš Jedním z NICH: Nesvéprávným Poslušným Nebezpečným Strojem s implantovaným myšlením Nesvéprávným Poslušným Nebezpečným Strojem s implantovaným myšlením, Jehož most návratu shořel… Děkuji, nechci!
2.
Antagonie 02:47
Něco je ve vzduchu Tetelí se blahem Prostoupeným úzkostí. Odpověď číhá v horách Na dně tůní Čistých jak milosrdná lež Odpověď číhá – otazník rdousí Minulost zmírá v zoufalých křečích Minulost zmírá… však budoucnost se nerodí! Něco je ve vzduchu Atomy zlostně se pošklebují: Proč protony rozkmotřily se s elektrony? Výmluvné gesto Smete vše se stolu Ruce se s nohama domlouvají: Útok? Útěk? Rána? Dotek? Tma zalézá za nehty Je nevýslovně palčivá Jehova s Budhou jsou zase namol Alláh kašle z plných plic… Proč? Odpověď číhá – otazník rdousí Minulost zmírá v zoufalých křečích
3.
Je ticho, které by se dalo krájet Ticho, z nějž mrazí v zátylku Škrábe v krku a vysychá v ústech Svědí v dlaních Je, dalo by se krájet Ticho, z nějž mrazí v zátylku Škrábe v krku a vysychá v ústech Svědí v dlaních Mrtvolném klid Jde ve tvých stopách Tak se mu braň Jestli to svedeš Čas drolí se tak líně Zastavil se ? Ne, to se jen vnímání kalí A smysly vadnou Úzkost se dere ven – pusť ji! Nebuď blázen, seš nula Ubohej bezmocnej červ ! Z oblohy sjel Krvavej had Mocný úder rozčísl ten nehybném klid. Ukrutný živel byl vytržen ze spánku: Zachraň se ,červe, utíkej! Mrtvolném klid Jde ve tvých stopách Tak se mu braň Jestli to svedeš! Jestli to svedeš? Svedeš! Jestli to svedeš? Svedeš!
4.
Šelesty a zvuky tajemný Ozvěny dob, jež ztratily svůj glanc Drásají můj sluch – jsem ohlušen ! Frontální útok na podvědomí Hluboký vpád do míst citlivých Do míst, co si každém chrání- Chrání sám před sebou… Na zápěstích pouta minulosti Žhavá jak dlaň nepřítele Ostrá jak jazyk falešných proroků… Sáhnout si bezmocně do ran zlých Prýští z nich touha, vášeň i naděje Tady nepomůže soucit Tohle sousto musím spolknout sám. Na zápěstích pouta minulosti Žhavá jak dlaň nepřítele Ostrá jak jazyk falešných proroků Ostrá jako nenávist… Šelesty a zvuky neznámý Ozvěny dob, jež ztratily svůj pel Drásají váš sluch – jste ohlušeni! Na zápěstích pouta minulosti Žhavá jak dlaň nepřítele Ostrá jak jazyk falešných proroků Ostrá jako nenávist Pradávná zhoubná nenávist…

about

ASMODEUS: Prosincová noc a Den zúčtování v kompaktní sběratelské reedici.

O debutovém albu Asmodeus jsme se blíže rozepsali před 9 lety, kdy vyšlo vůbec poprvé v gramodeskové edici, která se nyní blíží definitivnímu vyprodání na věky. Tím tak nějak plynule nadešel čas na reedici kompaktního disku, který je již velmi dlouhé roky beznadějně rozebrán a jehož cena se ve virtuálních aukčních síních dotýká nesmyslných částek.

Reedice CD je oproti původnímu vydání vypravena velkoryse, považte sami: Nově nakreslený obal v novém layoutu, který však ctí původního ducha, nový remastering, osmi panelový digipack se skrytým 24 stránkovým bookletem, v němž naleznete fotografie klíčových stránek dobových kronik kapely, a v neposlední řadě bonusové EP "Den zúčtování", pro které platí rovněž vše výše uvedené.

Chcete perly, které doprovázely tuto reedici? Máte je mít. Původní data obalu EP se nám po značných peripetiích podařilo získat na dobovém vypáleném cédéčku, které ovšem nebylo možné otevřít na žádném PC včetně těch z 90. let. Nakonec jsme našli obal v uspokojivém rozlišení přímo v kronice kapely. Bohužel byl nešetrně přeložený přímo uprostřed, ale to už byl detail. Při focení artworku přímo z kroniky vznikl spontánní nápad nafotit pár dalších stránek a udělat z nich netradiční a informačně značně nabitý booklet.

Užijte si tohoto prosincového vydání společně s námi, materiál debutu a následujícího EP je i po 27, respektive 25 letech pořád nadčasový. Těžko cokoliv namítat proti statusu Asmodeus coby československé, resp. české techno thrash metalové kapely číslo jedna. Další právě zakonzervovaný důkaz je nyní venku.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]

Titul: ASMODEUS "Prosincová noc blíže neurčeného roku" + "Den zúčtování"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 5. prosince 2019
Žánr: technical thrash metal
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: digipack CD, MDM-IV / MDM-XXIV

credits

released December 5, 2019

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: