We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

DARK GAMBALLE "Hluboký n​á​dech" [LP, 2019]

by Magick Disk Musick

/
1.
Kamikadze 04:15
Letiště Na konci světa, mám pocit, že jsem něco ztratil. Ve výkladech vnímám svůj odraz, jakoby jej Picasso kreslil. Nikomu nezdám se divný, kde býval nos, mám teď uši. To asi obraz vandal rozbil a žádný nechce kousky slepit. Propastí kdesi ve mně vibrují turbulence. V rádiu hrají Andělé, raději se připoutejme. Léta se mnou jeden chlapík, co pro strach uděláno má. Pokrevní bratři se z nás stali, náčelník Božský vítr a já. Vypráví stejné anekdoty, prý už tu nebudeme dlouho. Že naše služba brzy skončí, jakmile zamrzne peklo. Na konci světa je runway dlouhá a pilot kamikadze věčně čeká. Na konci světa je runway šedá, na pilota kamikadze věčnost čeká.
2.
Konečky prstů ses dotýkal stromů, na zádech obra viděl zemi jako na dlani. Hlína je tmavočerná, svědčí samorostu, padáš dolů fascinován, vůbec se nebráníš. Tam dole pod hlínou se dějí věci, podzemí tepe mimo hlavní cesty. Samorost To co tě vábí je kult samorostu, hlína je tmavočerná jako od inkoustu. Kult, kult, kult, kult, kult, kult, kult, kult… To co tě vábí je kult samorostu, hlína je tmavočerná jako od inkoustu. A v té černé plaveš jako keporkak, měl by si být smutný, ale je to naopak. Měl by ses dusit, ale dýcháš zhluboka.
3.
Kapky 03:34
Ve sněhu nechám kapky rudé, vlci co po tobě jdou, změní směr, tak to má být. Na saních z lega letíš kolem, zdá se ti, že je všechno dobré, tak to má být. Ďábel tká sny tmavou nití, nemůžou projít skrze mraky. Brání jim ochranná znamení, nedovolím ti ublížit. I kdyby měly stisk hyeny, nikdy neskončily noční můry. Těšily se, že je láska spálená, vytáhnu ji zase z popela. Zaplatil jsem smrti, že si mě vezme jako první. Tebe ať nechá být, půjdeš, až sama budeš chtít. Taky jsem proti čertu sázel, abych nás dostal zpátky na Zem. Na konec světa šel, na tebe ďábel zapomněl.
4.
Protichodci 03:42
Vyrovnaná s tím, jak život plyne, než si všimla, že ji někdo pozoruje. Od té doby už nic nebylo stejné. Stala se objetí fantazie, nebo vidí malého muže, jak staví město na stropě. Ulice skládal z modrých kostek a vždycky o tebe stál. Vysílal zprávy v morseovce, tvá postel jsou má nebesa. Chtěli jsme takhle zůstat, tak dlouho, jak to jen půjde. Nejlíp až do konce světa, pokud vůbec bude. Kráčel po stropě nebojácně, beze strachu, jako nevinné dítě, tak jsme si žili obráceně. Ulice skládal... Protichodci ke štěstí jim stačí. Protichodci nevnímat gravitaci. Chtěli jsme...
5.
Žihadlo 03:33
Osud, nebo náhoda, když tenkrát potkala Amora? V té špinavé uličce svítil, jak nemístný vtip. Byla na vrcholu, ale zdála se znuděná, chtěla život ještě víc osolit. Projektil míří do terče, budoucnost je jasná, poslušná včela k cíli letí. Ví, že padne po ztrátě žihadla, princezně na čele hvězdu kreslí. Z hvězdy tryská vlna rudá, obarví celé makové pole. Měla by se stydět, ale včela stud nezná, je v extázi z nachové scenérie. Na oběžné dráze šípy bloudí, volají Houstone, máme problém. Amor je nezvěstný, ani Bůh neví, že vyměnil luk za revolver. Dávno už kontrolu ztratil, nevládne úlu, pánem včel se revolver stal. Ona chce žihadlo hned a kašle na předehru. Chtěla jsi opíchat, tak tady ho máš. Chtěla jsi žihadlo, tak tady ho máš. Chtěla jsi víc akce, tady ji máš. Chtěla jsi žihadlo za jakoukoliv cenu, tak se spolu budeme modlit k revolveru. Z hvězdy tryská...
6.
Oči, které nespí, vidí nové stopy, uši poslouchají ozvěny. Za obzorem letí stroje, hledají opuštěná hnízda, z vajec se líhnou družice a ty polykají slova. Jako žravé kukačky se krmí úplně vším, nic jim není dost cizí, ničeho se neštítí. Jak můžu být tak hloupý, vstoupit do stejné vody, na hladině zůstanou kruhy. Za obzorem... Zdálo se mi, že jsme byli sami, utichlo všechno kolem. Zdálo se mi, že se signál ztrácí, to byl jen hluboký nádech. Oblohou se jizvy táhnou, zmizí, až vyjde měsíc. Pozorují z rozmaru, jak se snažíš schovat v akváriu. Jak můžu být tak hloupý... Zdá se mi, že nikdo neposlouchá, možná i oči spí. Zdálo se mi...
7.
Tenata 03:39
Zakopeme pouta, zakryjeme je kobercem z mechu. Zapomeneme, kde bylo místo odpočinku bez náhrobku. Jenomže pouta klíčí, rostou stále výš. Platíme daně z minulosti, opakovaně souzení. Mohli jsme jít kamkoliv, ale postavili si zdi. Laně vězí v tenatech, nemohou tam, ani zpátky. Až do nebe zdi sahají, pršelo naposled loni. Jedna kapka si cestu najít umí, dává nám znamení, že se bouře blíží. Zakopeme pouta, zakryjeme je kobercem z mechu. Zapomeneme, kde bylo místo odpočinku bez náhrobku. Nebudeme smutní za místa, kde pro nás nic není. Vítr honí smetí po strništi, můžeš vidět, jak nespoutaní letí. Mohli jsme jít...
8.
Těkavci 03:27
Na konci Světa jsem tě potkal, nebezpečnou na každý pád. Explodující nervy na pochodu, žádný nález, mnoho ztrát. Máš stejný oči jako já. Zdá se, že v dobrým i ve zlým se mi podobáš. Tak vem tě ďas, proč zrovna ty a já? Tvá matka byla Rtuť, můj otec Nitroglycerin a naše dědictví jsou jizvy. Jak si tak spolu detonujeme, mezi ohněm a jiskrami. Vybuchují naše ratolesti, Trhavina a Dynamit
9.
Meteor 03:50
Chiméro, veď mě dál, na konci s dechem zdám se být. V mlze čeká nicota, v ní marnotratný syn úlomky hvězdy hledá. Co bylo, je už pryč, pozdě hledat oheň. Jestli žár vyhasnul, tak polykej popel. I ty múzo prosím pojď, nenech mne na holičkách, když víčka těžká jsou. Já se tak hrozně bál, že mě už nic nečeká. Mezi bděním a polosnem, údivem zkamenělý. Vidím, jak padá spousta hvězd, nebe je najednou nahé, já vězeň v pokušení.
10.
Medúza 03:53
Díváš se do očí Medúzy, nevěda, co jsi tím spustil. Svlíká tě až na kosti, to nestačí, chce i tvou duši. Ne, není šance vzít to zpátky, je pozdě, máš smůlu, vzbudil si hady. Medúza si tě omotá okolo prstů, umlčí intuici. Vždycky prý trpěla slabostí pro zlobivé hochy. Ne, není šance vzít to zpátky, je pozdě, věci se dějí teď a tady. Když jsi na poli zasel vrány, tak už se nediv, že sklízíš krákorání. Loučíš se s vědomím i pamětí, nebudeš více lhát, ještě než zkameníš. Máš v sobě tolik zvědavosti, taky čich a extra magnet na maléry. Když jsi v žertu vyvolával duchy, teď nechápeš, že jsou tu doopravdy. Loučíš se s vědomím i pamětí, nebudeš více lhát, ještě než zkameníš. Ne, není šance vzít to zpátky, je pozdě, máš smůlu, vzbudil si hady. Tak nízko, jak to jde, zvony znějí, na konci je světlo zápalné šnůry.
11.
Netopýr 02:18
Za světla ne, v temnotě chodím, toulám se nocí pod Špilberkem. Nenosím plášť a v rakvi nespím, u Svatého Jana si dám hostie s česnekem. Jsem netopýr, tvůj stín ve tmě, saju magii města, co se do mě vejde. Pod městem tečou podzemní proudy, ty vlny objímají divoké zvuky noci. Ulice ztichly, došlo jim víno i noty a tichá Myší díra zívá bez lidí. Vzbudí se stíny, bezzubé denní vily. Zatáhnu oponu, nikdy mě nechytí. Jsem netopýr...
12.
Hybrid 04:58
Hallo, je tam meziměsto, jsem mimo čas a mimo tělo. Mezi prsty světlo svítí, u mě dobrý a jak jste na tom vy? Kdo jsi a kde se tady bereš? Běž pryč, my tě tady nechceme! Jak máme v noci klidně spát? Divná je hudba, kterou hraješ. Běž pryč, my tě tady nechceme! Takovou tu nikdo nemá rád. Hallo, je tam meziměsto, jsem mimo čas a mimo tělo. Mezi prsty světlo svítí. U mě dobrý a jak jste na tom vy? Hallo, je to správný patro, mám asi pech a vadný heslo. Kamarádi z mokrý čtvrti mým kouzlům vůbec nerozumí. Jsem hybrid a směska, průkaz ryzosti si můžete strčit někam, smíchám všechno se vším. Taky kočkopes a bastard, vaše pravda má spousty záplat, jste fakt tak žhavý zjistit, že váš poklad není pravý. Kdo jsi... Hallo, je to… Ve znaku bílou vránu a přízně jak šafránu znám. Jen někdy se tím trápím, v srdci je tolik místa, ve znaku bílou vránu mám. Jsem hybrid... Zkouším pochopit, proč mě vyhání, asi se jen bojí, toho co neznají.

about

DARK GAMBALLE: Průkaz ryzosti si můžete strčit někam.

Uznáváme, že to trvalo pěkných pár krásných desek a několik desítek vesmírných let, ale Dark Gamballe se právě nyní přirozeně stali i "naší" kapelou, aneb je nám neskutečnou ctí vydat vinyl skupině, která by klidně mohla být (a ano, částečně už nyní prostě je) synonymem směřování labelu Magick Disk Musick, který nikam a nikomu nepatří - je tady pro šíření svobodné a nezávislé hudby originálních autorů, kterým je striktní stylové ukotvení zpravidla těsné.

Dark Gamballe prošli dvěma fázemi názvů a několika žánrovými rovinami, ve zkratce od výrazného death metalu k neméně výraznému a definitivně nezaměnitelnému crossoveru, ve kterém prolínají elektro rock se space metalovým chvostem.

13. řadové album "Hluboký nádech" je rozmanitější, než kdy jindy (což je tedy fakt co říci) a vyjma pestré palety hudebního obsahu skýtá i na první dobrou srozumitelnější texty, ve kterých je ale hned na tu druhou jinotajů jako obvykle.

Vedle debutové desky "Sex 'N' Death" (1992) vychází kapele po 27 letech druhý velký vinyl v podobě aktuálního alba, jež bylo do fyzické gramodeskové podoby obtisknuto rovnou ve dvou barevných variantách. Černý 180 gramový vinyl je venku v počtu pouhých 99 kusů, dvoubarevný 180 gramový haze či swirl vinyl (záleží na jakou kopii narazíte - každá je originál, ve kterém se svobodně mísí modrá se zlatou barvou) pak v počtu 200 kusů.

Vnější obal je potištěný černou UV barvou, a sice na speciálním sněhobílém polar munken 400 gramovém kartonu, vnitřní kapsa ve stejném sledu, ovšem s poloviční gramáží.

Je třeba dalších slov? Není.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]

Titul: DARK GAMBALLE "Hluboký nádech"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 11. listopadu 2019
Žánr: electro rock / space metal crossover
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: LP + MP3/FLAC, MDM-XXIII

credits

released November 11, 2019

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: