We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

INSANIA - Kult hyeny [LP, 2010]

by Magick Disk Musick

/
1.
Jestliže jeden celek jsme, veškerý násilí masochismus je. Jestli vše jeden celek je, každej, kdo souloží, masturbuje. A slyšel jsem dodnes od tebe všelijaký teze, ale tahle, to ti povím, ta už překračuje všechny meze. Říkáš: vše jeden celek je? Jsi šarlatán a mistr demagogie. Jestliže jeden celek jsme, kdo do něho patří a koho nechceme? Jestli vše jeden celek je, tak diktatura sama sobě diktuje. A děsí mě každá filozofická revoluce, kterou ve slepý víře hlásají spasitelé s flaškou v ruce. Jestli vše jeden celek je, tak peklo jsou ti druzí, my rozhodně ne. Náš bůh je podvodník, ukázal vztyčenej prostředník nám všem, co dali jsme mu hlas na tohle volební období. Náš bůh je poslední žijící ďáblův současník. A komu z nich věřit a komu ne, tak to je velkej otazník. Jestliže jeden celek jsme, tak lijem olej do ohně, od toho tu je. Jestli vše jeden celek je, tak jediná víra je anarchie. A slyšel jsem dodnes od tebe všelijaký teze, ale tahle, to ti povím, ta už překračuje všechny meze. Za tohle nepochybně Bůh nás poslal k čertu, specielně mě. Jestliže jeden celek jsme, tak veškerá úchylka se normalizuje Jestli vše jeden celek je, tak věrnost je zrada a nefunguje A děsí mě každá filozofická revoluce, kterou ve slepý víře hlásají spasitelé s flaškou v ruce. Jestli tohle vnucuješ všem, tak to si podej ruku s Jidášem. Náš bůh je podvodník, ukázal vztyčenej prostředník nám všem, co dali jsme mu hlas na tohle volební období. Náš bůh je poslední žijící ďáblův současník. A komu z nich věřit a komu ne, tak to je velkej otazník. A jestli vše, co vidíš kolem sebe jeden celek je, tak peklo jsou ti druzí, my rozhodně ne.
2.
Je čas nízkých pudů a šmíry a kýčů. Padá tma a já oheň zakládám. A já mám pocit, žes to chtěl! Tys to chtěl! A já mám pocit, žes to chtěl! Zakládám oheň, ale světlo už je pryč. A tma je dnes už rychlejší a chrlí tupej kýč. A kýč se zase rychlostí tmy vzmáhá. A kýč se rychlostí tmy vzmáhá. Zakládám oheň, ale světlo už je pryč. A tma je dnes už rychlejší a chrlí tupej kýč. A kýč se zase rychlostí tmy vzmáhá. A kýč se rychlostí tmy vzmáhá. A já se bojím, žes to chtěl! Je čas tupých mozků a bezduchých žvástů. Tma předčí rychlostí světlo stokrát. A já mám pocit, žes to chtěl! Tys to chtěl! A já mám pocit, žes to chtěl! Zakládám oheň, ale světlo už je pryč. A tma je dnes už rychlejší a chrlí tupej kýč. A kýč se zase rychlostí tmy vzmáhá. A kýč se rychlostí tmy vzmáhá. Zakládám oheň, ale světlo už je pryč. A tma je dnes už rychlejší a chrlí tupej kýč. A kýč se zase rychlostí tmy vzmáhá. A kýč se rychlostí tmy vzmáhá. A já se bojím, žes to chtěl!
3.
Má hodnotu výrazně estetickou si na dvorku tmavým pohrát s celebritou. Krk obejmout jí strunou É je víc než lákavé, za ni ji pověsit k ostatním na nebe hvězdné. Tak mám hvězdy nad hlavou, spoutaný É strunou. "Jsem stár", řvou. Ber to jak performanci uměleckou si ve sklepě chladným pohrát s celebritou. Pověsíme celebrity, do hajzlu spláchnem jejich hity! Pověsíme celebrity! Tak mám hvězdy nad hlavou, spoutaný É strunou. "Jsem stár", řvou. Tak mám hvězdy nad hlavou a písně, co na mě řvou, Jsou škvár! Má nepochybně příchuť romantickou dát průchod pudům temným s celebritou. Má hodnotu výrazně estetickou si na dvorku tmavým pohrát s celebritou. Pověsíme celebrity, do hajzlu spláchnem jejich hity! Pověsíme celebrity!
4.
Náš svět už dva tisíce let se těší, až náš se zjeví mesiáš s poselstvím. Však teď nad Betlém k nebi hleď, už letí, to k nám padá raketoplán, hoří… Lajka se vrátila, nebem se řítila, chvíli nám svítila, Lajka se vrátila. Jsme hmyz a Bůh je šoubyznys, Bůh s tebou. Svět stvůr, bulvár je Bajkonur pro chudý. Zpět z cest vítáme posla z hvězd tou psinou. Psí tvor září jak meteor, padá… Lajka se vrátila, nebem se řítila, chvíli nám svítila, Lajka se vrátila. Hlásím, že posel krvácí nade mnou. Hlásím, že na mě vrhá stín spasení. Sny lžou, svět není vzteklej pes mou vinou. V něm smí fena být nebeský znamení.
5.
Je to zlý 03:46
Přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas, i kdyby nám to všem mělo srazit vaz. A i když se to zle obrátí proti nám, vem to ďas, my to uděláme zas. Je to zlý, krev už se vaří v nás, přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas, i kdyby nám to všem mělo srazit vaz. Je to tu zas... V žilách nám pění revoluční kvas, očistec je náš oblíbenej špás. Vyvrhla nás sem babylónská věž, začalo míšení sekt a ras. A v cele smrti čekáme na provaz, v cele smrti čekáme na provaz, s odbojem se vyplatí začít včas. Je to zlý... A je to horší, než se zdá shituace je kritická, a všichni hrajou proti nám, nám, to se podvratným živlům stává. Přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas, i kdyby nám to všem mělo srazit vaz. Takže už žádný zasněný romance, jen ostrej protest proti kultuře mas. S odbojem se vyplatí začít včas, i kdyby nám to všem mělo srazit vaz. Přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas. Je to tu zas ... Čas probudil podvratnej živel v nás provokace je náš záchrannej pás. Na krku nůž, takhle to mám rád a bez brzd řítíme se z kopce zas. A v cele smrti čekáme na provaz, v cele smrti čekáme na provaz, s odbojem se vyplatí začít včas. Je to zlý... A je to horší, než se zdá shituace je kritická, a všichni hrajou proti nám, nám, to se podvratným živlům stává. Je to zlý víc, než se zdá, tak zlý, že bude nás to něco stát. Je to zlý víc, než se zdá, je to zlý.
6.
Jsme ksindl a kdo je víc, jsme jedovatej smrad z vašich popelnic. Jsme špína, kterou živí vztek, jsme ostrá parta z tmavejch uliček. Jsme syčáci z foglarovek! Jsme ksindl a máme vztek! Rozvedli nás, s tebou, bože, od stolu i od lože. Všechno temný se smí dnešní nocí. Skoncujme to, dobrý bože, nenávist nám brousí nože. Budem divoký dnešní nocí. Jsme lůza, jsme klenot zla, drahý kamení z žezla ďáblova. A známe každej podlej trik, jsme krutej Luciferův majstrštyk. Jsme syčáci z foglarovek! Jsme ksindl a máme vztek! Rozvedli nás, s tebou, bože, od stolu i od lože. Všechno temný se smí dnešní nocí. Skoncujme to, dobrý bože, nenávist nám brousí nože. Budem divoký dnešní nocí. Jsme první liga zla, velvyslanci z pasťáků. Jsme plíseň z vašich stok, jed z morovejch baráků. Jsme smečka, co větří krev, chátra z černejch lokálů. Jsme spřísahanci tmy, celebrity z kanálů. Jsme syčáci z foglarovek! Jsme ksindl a máme vztek!
7.
V levý čas na levém místě vznikne nový řád. V levý čas na levém místě krev má rychlý spád. Krysy nás už větří jistě, v hejnu loví snáz. V levý čas na levém místě chtěj každýho z nás. Jsem volný radikál a krysy loví dál Stejně vím: je nutný bejt radikál Kvůli nim je nutný bejt radikál V levý čas na levém místě hejno vřeští tmou. V levý čas na levém místě za svou potravou. Krysy nás už větří jistě, v mojí krvi zrál. V levý čas na levém místě volný radikál. Jsem volný radikál a krysy loví dál Stejně vím: je nutný bejt radikál Kvůli nim je nutný bejt radikál
8.
Joe pomiloval svoji dlaň. Co na to říct? Takhle to chtěl. Ke spánku si dal nabitou zbraň. Co na to říct? Tak odešel. Ta cesta vedla rovnou do pekel. Jako ta má. Takhle to chtěl. Podle dohodnutých pravidel. Co na to říct? Jde z kola ven. A míří na jih od ráje. Ráj není, jak ho znáš. Co na to říct? Takhle to chtěl. Ráj patří hyenám. Podle dohodnutých pravidel. Charisma krysy v nás, noblesa zmije a ráj, ten patří hyenám. Joe pomiloval svoji dlaň. Co na to říct? Takhle to chtěl. Na hrobě pod černým praporem. Co na to říct? Pak odešel. A zemřel ve znamení hyeny. Tak jako já. Jak vzteklej pes. Slova končí, kde začíná pěst. Co na to říct? Že je nás víc. A jdeme na jih od ráje. Ráj není, jak ho znáš. Co na to říct? Takhle to chtěl. Ráj patří hyenám. Podle dohodnutých pravidel. Charisma krysy v nás, noblesa zmije a ráj, ten patří hyenám. Ráj není, jak ho znáš. Ráj patří hyenám. Ráj patří hyenám...
9.
Duše má cynická je introvertní, gotická, k modlitbám kritická, k lacinejm cetkám skeptická, v náladách mystická, má duše je bizarně estetická. A tvoje zášť je typická, zvlášť ve svým vzteklým šovinismu klasická. A tvoje zášť je typická, chápu to tak, že kýčovitě tragická. A tvoje zášť, ke mně zvlášť, svým způsobem je zvrhle hysterická. Tak máš-li chuť, tak seber kámen a utluč to ve mně, utluč to, buď první, kdo hodí kamenem. Tak máš-li chuť, tak pro svůj klid nech spálit moje tělo, všechny věci, na který si spolu vzpomenem. A i když je ti doufám jasný, že spolu my dva jazykem řádových sester mluvit nebudem, tak jednu věc ti přiznám, jsem zrůda tak potměšilá, že mě ani v pekle nechtěj, ani v pekle ne. Duše má lyrická je dekadentní, melancholická, v zálibách drastická a obskurně patologická, sadistická, romantická, má duše je masochistická. A tvoje zášť je typická, říkej co chceš, nezdravě realistická. A tvoje zášť je typická, zvlášť ve svý přízemnosti fetišistická A tvoje zášť, ke mně zvlášť, na můj vkus oplzle fanatická. Tak máš-li chuť, tak seber kámen a utluč to ve mně, utluč to, buď první, kdo hodí kamenem. Tak máš-li chuť, tak pro svůj klid nech spálit moje tělo, všechny věci, na který si spolu vzpomenem. A i když je ti doufám jasný, že spolu my dva jazykem řádových sester mluvit nebudem, tak jednu věc ti přiznám, jsem zrůda tak potměšilá, že mě ani v pekle nechtěj, ani v pekle ne. Cejtíš mě, tady mě máš, zvrhlej spratek, tak mě znáš, ten pohled není nic, o co bys stál, už vidím rudě, tak zdrhej... dělej...
10.
Joe se rozhod poslat bombu do všech komerčních rádií, když v éteru zkoumal jejich vkusný výběr melodií. Joe se rozhod poslat bombu, Joe se rozhod poslat bombu. Joe se rozhod poslat bombu do všech komerčních rádií. Máme svoje místo v pekle předem rezervovaný s kulturním vyžitím v ceně přímo garantovaným. Nebe má svý místo v pekle, v pekle mediálním, mediálním. Joe se rozhod poslat bombu do všech časopisů bulvárních, když prolistoval jejich stránky plný novinek aktuálních Joe se rozhod poslat bombu, Joe se rozhod poslat bombu. Joe se rozhod poslat bombu do všech časopisů bulvárních. Máme svoje místo v pekle předem rezervovaný s kulturním vyžitím v ceně přímo garantovaným. Nebe má svý místo v pekle, v pekle mediálním, mediálním. A svý krvavý běsnění u soudu hájil tvrzením, že byla to obrana přiměřená.
11.
Nemůžu jíst a spát a žít, nemůžu tomu utýct, chce to mě, má to hlad, chce to víc, mnohem víc. Jsem na to sám a mám ti chuť teď něco říct, možná už mám jen pár dnů chci to hnát co to jde. A chce to víc, a křik, a krev, dává znamení, tak zatni zuby, no tak, ukaž, co v tobě je. A chce to víc, a křik, a krev, tu zvlášť ocení, tak nastav krk, provedem, drobnej rituál. Možná už mám jenom pár dnů, musím to hnát v jeho jménu. Jdu cestou bez konce, jsem bohem pozvracen. Ukaž mi, co v tobě je, ukaž se, vyvrhnu tě. Naposled tě políbím, pak s láskou vykrvím. Vykrvím jako jehně, hlodá to, je to ve mně. Potkan v hlavě! A chce to víc, a křik, a krev, dává znamení, vyhlodává mě to zevnitř, má to puzení. Cítím se bejt jistej víc v jeho jménu, slyším ho škrábat vztekle na mou lebeční stěnu. A naposled, možná, nocí se projdeme městem, potom si dám s chutí srdce tvý s chřestem. A naposled tě já na tvář políbím, potom tě sám jako jehně s láskou vykrvím. Možná už mám jenom pár dnů, musím to hnát v jeho jménu. Jdu cestou bez konce, jsem bohem pozvracen. Ukaž mi, co v tobě je, ukaž se, vyvrhnu tě. Naposled tě políbím, pak s láskou vykrvím. Vykrvím jako jehně, hlodá to, je to ve mně. Potkan v hlavě! Nemůžu jíst a spát a žít, nemůžu tomu utýct, chce to mě, má to hlad, chce to víc, mnohem víc. Jsem na to sám a mám ti chuť teď něco říct, tak nastav krk, provedem, drobnej rituál.
12.
Jak se tak na tebe dívám, můj styl se ti líbit nebude. Mě nepřinesl čáp, ale netopýr a mám charisma chřestýše. Tvůj přísnej pohled mi říká, že tě můj vzdor nebere, nebere. Ale přes tvý kecy blbý já dnešní noc sehraju svou roli mstitele. Mám mám ďábelsky geniální plán plán na převrat epochální a může mě stát krk, což se mi líbí. Jak se tak na tebe dívám, moje kritika ti nevoní. Z mediálních ikon se mi dělá zle a nesdílím tvý stádní nadšení. Říkáš mi, že se ti stýská po někom, kdo tohle ocení, ocení. Já jsem vyděděnec týhle kultury a její černý svědomí. Mám ďábelsky geniální plán na převrat epochální a může mě stát krk, což se mi líbí.

about

INSANIA: Pověsíme celebrity!

Přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas! Právě je venku sedmá řadová deska brněnské hydry, která se během mnoha let svýho aktivního života stala kultem. Ten teď tasí jako svou zbraň, jejíž pomocí dává všanc hyenám veškerý mainstream, vůči němuž se velmi konkrétně vymezila a na to konto zradikalizovala.

Nejsyrovější konkrétní sdělení - a v tomhle směru největší hard core / punk v historii kapely se prolíná s moderním metalem tryskajícím přetlakem brutality a důrazu adresného sdělení. Nejpreciznější zvuk a klávesy jako již neodmyslitelný nástroj hýří nápady a spoluvytváří (nikoliv jen dokreslují) všechny skladby, ve kterých Poly modeluje hlas jak rozverná hyena, která obratem ruky těm druhým vůbec nic nedaruje.

Striktně limitovaná, ručně číslovaná luxusní vinylová edice nabízí spoustu zdánlivě drobných, stejně tak jako zcela plnohodnotných bonusů. Obal z nejtvrdšího kartonu a půlcentimetrový hřbet, kterej nezničí ani úder kladiva. Vnitřní kapsu s českými texty a jejich kompletními anglickými překlady. 180 gramový, těžký vinyl. Exkluzivní, laserem vyřezanou kartonovou sprejerskou šablonu pro viditelný sdílení postoje alba. Nejkvalitnější možný zvukový záznam v rozlišení 24 bitů. A na úplný závěr bonus track "TimeBomb", cover Chumbawamby.

credits

released April 29, 2010

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: