We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

ASMODEUS "P​ř​í​jezd kr​á​le​.​.​.​" [FULL ALBUM, 2020]

by Magick Disk Musick

supported by
/
1.
intro
2.
Den hojnosti 02:11
Rvát se teď o žvanec pít smát se, tančit, zpívat dát vale trablům zlým zákon velí nám. Čas vsadit vlastní krk čas laškovat se smrtí vždy střídá ohňů svit mocný vína proud. Dívky na stolech, vlaje jim šat pozvedni holbu, vždyť máš to rád. Rozum nech v koutě stát, svůj úděl bídnej leť na křídlech, vášní svých, život je krátkej, vážně krátkej... Pít jen tak nazdařbůh klít jenom tak z plezíru proč by to měl být hřích slasti podlehnout. Dát průchod svodům všem dát co si tělo žádá jen hlupák brání se přání přírody. Toť svátek můz a tělu hold den hojnosti. Bůh (jestli je) stojí při nás v den slavnosti.
3.
Uhájit víru svou odvrátit zlé příkoří každý z mužů už ví: plamen války zahoří. Nenávist, sláva, čest hrany zloby ostré jsou rej vášní, bolest, zmar nepřítele roznesou. Jenom násilí krále posílí. Vyznání... ...ruce krví zbrocené Oddanost... ...a svědomí zpleněné. Mír mnohokrát už byl ve stínu kříže zneuctěn každej má vinu svou i ten, kdo byl obelstěn. Vraždy násilí víru posílí! Pevný je kříž silná je zášť mocný je král. Jménem krále jménem Boha, za zpupnost teď přichází trest, nelze trpět rouhání se, pýchu srazí jen tvrdá pěst.
4.
instrumental
5.
Hej hou, nač shon noc právě hlásí svůj skon. Pojďme, jen klid rozvahu nutno mít. Nejdem se bít zbraně však je třeba vzít. Les nás volá, vzhůru, hej hola! Let, trysk, trap, teď chlap je každej z nás! Let, trysk, cval, jen chval krásu všech krás! Máme hon, máme lov trampoty teď maj pohov. Dnes je den jak má bejt, večer budem lejt! Příteli, přidej se štvaná zvěř zdolá tvůj žal. Uchop šíp, napni sval zamiř a hned pal! Jen nechme pudy hovořit slabost musíme pokořit a skutky obraz dotvořit obraz člověka. Ten obraz vládce tvorů všech co nezná slovo neúspěch prohrát znamená míti pech víra odvěká... Máme hon, máme lov, jakej nebyl už hodně dlouho... Máme hon slavnej, máme lov pochválena buď naše touho!
6.
instrumental
7.
Klín mezi bratry vrazil muž bez tváře, temný muž bez jména znal dobře každého z nich věděl, co strach a závist znamená. On nechal city shořet jed z jeho úst po litrech ven prýští zpět chtěli všechno vrátit světlo pozdě zlobu na prach tříští... Vstává nový den s náladou jinačí smráká se nad zlem, nad pýchou člověčí. Jas proradnou tmu zmáhá den zadusil démony zlé noci stín bolesti už slábne kraj ožívá bez cizí pomoci. Dým stoupá nad horizont až někam tam, kde sídlí pán hromů tam kde se deště rodí... připomíná debakl rozumu.
8.
AUREA PRIMA SATAS AETAS (Zlatý první byl ten věk) QUE VINDICE NULLO (kdy soudců nebylo žádných) MISER, DESINAS INEPTIRE. (zanech bláznovství ty bláhový.) QUEM NUNC AMABIS? (Koho budeš milovat?) CUIUS ESSE DICERIS? (Čí budeš zvát se?) NULLA FIDES ULLO FUIT (Žádný milostný svazek) UNQUAM FOEDERE TANTA. (se takovou věrností neskončil.)
9.
Obloha je náhle přízračná žhnoucí měsíc zachází. Boty křupou v sněžném příkrovu vločky kryjí stopu všech nesnází. Zastav na chvíli, seskoč s koně bolest trvá, však setři slzy svý. Duše teď žádá klid, zapomeň na všechno zlý. Zastav na chvíli, seskoč z koně v bezmoci svůj smutek nerozpouštěj. Žal časem sám zhyne zapomeň na vše, co mysl vězní. Pryč je zlej sen! Obloha se kalí čím dál víc nemusíš se ale bát magie sněhu vnukne řešení noc Tě ochrání, zima je kamarád. „Bičuješ mozek výčitkami k Bohu a osočoješ ho ze svého neštěstí. Jenže co je to štěstí? Chuť života zakusíš až tehdy, když klesáš do kalného bahna, řveš hrůzou a nikde ani živáčka. Ale ty se nesmíš vzdát jako slaboch podoben bzučící mouše, přežrané hodováním na mršinách a výkalech. Ty musíš plavat, rvát se, bojovat!“ Sebe si važ! Na smrt času dost! Tmu si naber hezky do dlaní uhas plamen zoufalství. Mráz ochladí zlost,krev vařící nech vyplnit proroctví. Poslechni hlas, co slyšíš uvnitř šestým smyslem dej se vést. Čerstvá rána stále krvácí, ale tím se už nesmíš nechat splést.
10.
Kde jsi má smrti už umřít mě nech. Pod bílým cypřišem lůžko mi stel. Kde jsi má smrti už odnes můj dech. Život mi vzala ta, kterou jsem chtěl. Trhejte břečťan na věnce šijte mi rubáš bílý, teď umírá své milence ten nejvěrnější milý. Jediný kvítek ach jediný květ. Na rakvi své nechci já mít. Jediný přítel ach přítelíček. Nesmí tam přijít a rušit můj klid. Sám a sám se svým žalem chci trouchnivět někde v dáli, aby mi smutní milenci na hrobě neplakali.
11.
Bratři je čas jásat smát se, slzet, radovat že se nás vrátilo domů aspoň pár. Z tlupy mesiášů co chtěj svět zachraňovat chválabohu nezbyl ani jen cár. Válka už skončila zbyla jenom v očích sůl ten, kdo to zavinil v zemi tiše tlí. Truchlit je nesmysl nestáli za věty půl po těch zkušenostech ví každej svý... Na na nananana... Meče zase mohou pěkně v klidu rezivět luky, šípy, nože je třeba odložit. Vzpomínky pichlavý nutno nechat ztrouchnivět chmury, bolest a zmar pozvolna shnít... Peklo, peklo na zemi přežít bylo umění nechcem už cizí krev na dlaních mít. Než i slavně zvítězit raděj chrabrost potopit do džbánu s vínem a pít, jenom pít na věčnost pít...
12.

about

ASMODEUS: Příjezd krále po 25 letech.

Žánr folk metal byl kdysi, stejně jako je dnes, na výsostní periferii kovového království, kde však jen zdánlivě nevládne. Vždyť která z metalových kapel si kdy mohla dovolit něco takového bez ztráty vlastního výrazu nebo kompletní identity? Folk metal musíte cítit, musíte umět hrát a skládat písně v pravém slova smyslu; jinak vám do posledního vyláme zuby.

Asmodeu, který před čtvrt stoletím vsadil vše na jednu středověkou kartu, je nevylámal tehdy a nevyláme ani dnes. Kapela hravě obstála před 25 roky a výrazné dílo rezonuje stejnou silou i nyní. Navíc dnes, kdy stylový téměř veletoč není ničím tak hanlivým jako tomu často bylo v 90. letech, kdy se sice v žánrech, potažmo metalu ještě hledalo a nikdo netušil, kam se budou jeho jednotlivé subžánry jak tektonické kovové desky posouvat, ale zároveň byla tato jakkoliv novátorská snaha částí ortodoxních fanoušků obecně hodnocena jako téměř zrada a volání po okamžitém vyloučení ze scény.

Dobře, teď možná trochu přeháním, ale pamětníci mi jistě dají za pravdu, že tohle dílo odvahu opravdu vyžadovalo. Dávno vyprodanou původní edici, kterou ti nejmazanější z nás dnes nabízí za 299 € + 7 € poštovné, právě nyní následuje historicky vůbec první reedice, a sice ve sběratelském deseti panelovém digipacku s nově namalovaným obrazem coby vysněnou titulkou (jezdce na koni typu Molly Hatchet nebo Saxon jsme v katalogu obalů chtěli mít vždycky; sen se stal právě skutečností, která je ještě dál za našimi nejsmělejšími představami) a dále grafikou jen velmi vzdáleně inspirovanou původní podobou alba. To vše z ateliéru dnes již dvorního malíře Asmodeus Radovana Hrabého.

Jméno kapely bylo v roce 1995 skloňováno souběžně s anglickými Skyclad, čemuž se pochopitelně skupina nemohla vyhnout, navíc když s nimi tehdy odehrála i památný koncert v Plzni. Nicméně fakt, že tehdejší publicisté nebyli nijak mimo s hledáním paralel ve středověku a právě staré Anglii, potvrzuje i dobová citace zpěváka Dismember Mattiho Kärkiho, který ke skladbě "Příjezd krále..." pronesl následující slova: "Je to trochu do Skyclad, výborná instrumentace, vokalista má v sobě i trochu potřebného patosu pro tento typ muziky. Asi hodně čerpají inspirace z anglické scény. Je to trochu folkové, trochu keltské, snaží se o britskou melodiku. Dle mého názoru docela schopná kapela."

Na aktuálně vydaném CD naleznete navíc čtyři bonusy, které před původním vydáním sloužily jako promo CD pro média nebo z nějakého důvodu nebyly zařazeny na album. Dopřejte svým uším, geneticky hluboce uloženým vzpomínkám na středověk a své jedinečné sbírce něco hmatatelného, co přežije věky.

Titul: ASMODEUS "Příjezd krále..."
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: sobota 5. prosince 2020
Žánr: folk metal, folk rock
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: digipack CD, MDM-XXIX

credits

released December 5, 2020

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: