We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

INSANIA - Rock'n'Freud [LP, 2008]

by Magick Disk Musick

/
1.
Smrt má kouzlo nechtěného - Smím ji mít jen jedenkrát Ochraň nás od všeho zlého - Co mít ji napořád? Můj stát je skládka vraků - Za módní čtvrtí pitomců Můj plán je konspirací - Disneyland vyděděnců Krvavá jak krevní msta je naše konspirace Krvavá jak rituál z úsvitu evoluce Krvavá jak první noc plánů evakuace Ochraň nás... Smrt má kouzlo nechtěného - Dáš za ni všechno, co máš Ochraň nás od všeho zlého - A sám se nedočkáš Můj stát je skládka vraků - Za módní čtvrtí pitomců Můj plán je konspirací - Disneyland vyděděnců První plán, ten, co je psán, je popel k popelu A druhý plán, ten, co je dán, je duše k plameni A třetí plán je přikázán, je život ke krvi A ochraň nás...
2.
A budiž tma, to byl vstupní kód Střela zápalná, otrávený hrot To byly rekvizity jedné letní noci našich dní, Kdy jsme zapálili oheň poslední. Pod nebem, co hořelo jak krev Stoupali jsme výš k chrámu po schodech Klikání na ikonu v oltáři nevedlo nikam dál Řeklas: A budiž tma a tma bude tvůj chrám. Hoří chrám, v něm mě trhá smečka psů Roznětkou noční oblohy je létavice Rozvědkou noční oblohy je létavice Otčenáš, zbloudili jsme z cesty snů Oheň, příteli, bude moje inkarnace Oheň, příteli, bude moje inkarnace A budiž tma, jak ta egyptská Óda na temno je záře mystická A já se vydal radši hledat svou pravdu do podzemí Dobrý časy zdechly, zůstaly ty zlý. Zápalná střela, oheň poslední Utíkej, příteli, než se rozední Útočit na nejnižší pudy, to ti jde, jsi sedmilhář Řeklas: A budiž tma, zhasni tvá svatozář.
3.
Je mrtvá 02:35
Utíkáme nocí, spolu, já a Joe Shůry padá hvězda, nám přímo nad hlavou Noc je moje milá, ale je mi nevěrná Pokaždé, když svítá, tak mi umírá. Hvězda padá, pravil Joe, A není důležitý, co sis přál... Milá... je mrtvá... mrtvá. Má milá je mrtvá, mám bolest, já a Joe Nic už nemá cenu, chcem to mít za sebou. Přes nebeskou bránu padá hvězda přímo k nám A jak mi řekl Joe, je jí fuk, co jsem si přál. Hvězda padá, pravil Joe, A není důležitý, co sis přál... Milá... je mrtvá... mrtvá. Padá hvězda shůry, nechtěj si nic přát, Řek Joe, když nám vázal kolem ruk' ostnatej drát Padá hvězda do tvých vlasů, to bolí, má milá Hledali jsme u ní spásu a teď jdem za ní, Joe a já. Je mrtvá... mrtvá... milá...
4.
Sin Is In 03:13
Stmívá se nade mnou, tma plíží se dál Sbírá se oblohou, zní v ozvěnách A už tam stál... a vzal mě o kus dál... "A jsi tu sám?"... To zeptal se už a pak z kapsy vytáhl nůž. Ze tmy se neplíží nic hezkého Ze tmy se nerojí nic dobrého Bratříčku, to jsem já - Nechoď ven na noc sám Teď už nepatříš k nám - Tma je zas o kus dál. A SIN IS IN... a kříž má různý tvary, ale smysl zůstává ten samý. Číhá na cestách, tma plíží se dál Chvátám po střechách, mám ji v patách. A teď máš strach... a tma je ti v patách... Nechals ho tam... a přidej do kroku, cesta je ještě dlouhá.
5.
Ten večer začal přesně naopak, než bych si přál Joe mě zaved vzhůru tmou tam na vrcholky skal U ohně byla Marie, smutně zněl její hlas: "My nevěříme v ďábla, ale ďábel věří v nás." Tento večer Freud zpívá bas A nám je každá modla volná, ďábel věří v nás Chtěli jsme zkoušet volnej styl, Marie byla se vším svolná, a v záři ohňů... ... Na rukách byla stejně jako na nohách Naší tajnou vlajkou spoutaná a pro nás byla tu noc jediná Asi proto, že byla nevinná, asi proto, že byla nevinná Joe byl volnomyšlenkář a hlásal volnej styl A každou černou legraci si rychle oblíbil Tak soprán byla Marie a Freud zpíval bas: "My nevěříme v ďábla, ale ďábel věří v nás." Věří v nás ... "Bojíš se stát mučedníkem?" pošeptal mi Joe. Kvér v zádech nás nutí mít ruce nad hlavou Tak zpívali jsme první hlas a Freud zpíval bas: "My nevěříme v ďábla, ale ďábel věří v nás." Věří v nás ...
6.
Odlétám, nechtěj nás tu mít Odlétám, chtěj od nás mít klid Nezbývá než zas o vesmír dál jít A vlastní vesmír založit. Odlétám vlastní svět zplodit S velkým třeskem porodit A tenhle už nám nikdy nevezmou To nám buď kosmickou útěchou A tenhle vesmír je jen náš Ten už nedáme si ukrást Ten vesmír je jen náš.
7.
Jdem, jdem, míří sem kakofonie ohně! Míří sem! Oheň míří k nám, hoří jako já když padám ke hvězdám. Oheň míří k nám, Oheň míří k nám, Oheň hoří, míří k nám. Jdem, jdem, končí den kakofonií ohně! Končí den! Oheň míří k nám, hoří jako já když padám ke hvězdám. Oheň míří k nám, Oheň míří k nám, Oheň hoří, míří k nám. Oheň míří k nám, hoří jako já tahle noc se zdá, že hoří jako já když padám ke hvězdám. Oheň míří k nám, Oheň míří k nám, Oheň míří k nám.
8.
K večeru šla k vodě tam, kde největší je hloubka Ve tmě les hrozivě mlčel, ale já tam na ni živý nečekal... nečekal... v stínu skal. To ticho zabíjelo, z tůně vedl provaz, netahej ho z vody, Světlem měsíce právě odlétal noční motýl v dál... motýl v dál... letěl v dál. V dálce nám křídly máv' A smál se nám, kurýr zlých zpráv A ty ses ptala, co pro nás tam v dálkách ten přízrak znamená... že jsi marná a ztracená. Netahej ten provaz z vody, nevíš, co se v tůni skrylo, Co se ve tmě přihodilo, když jsem k tobě lesem pospíchal... pospíchal ... v stínu skal. V dálce nám křídly máv' A smál se nám, kurýr zlých zpráv A ty ses ptala, co pro nás tam v dálkách ten přízrak znamená... že jsi marná a ztracená.
9.
Pusť krev proti nám, pusť krev proti nám Krvácej proti nám, pusť krev proti nám A my, to přísahám, budem krvácet proti vám Krvácet proti vám, tvá krev proti nám Krev tvá proti nám Tím začíná Nevinný rituál Proti vám i proti nám My krvácíme proti vám Pusť svou krev věrně proti nám Vše pod sluncem je rituál Vše pod sluncem je rituál ... Tahle píseň je rituál...
10.
Levá dva, pochodem vchod Ať peklem zní dunění okovaných bot My nežijeme na zemi, povolaly nás síly pekla My žijeme v pekle, když se nás macecha Země zřekla Známe směr, přímo hleď Až zaplanou strážní ohně, k poctě zbraně - teď! Náš tep už se srovnal do tlukotu bubnů a náš černý prapor jde výš. Levá dva, to chce řízný krok Barva mstitelů je černá, srovnat, vpravo v bok Temná síla je v pohybu, valí se kupředu vztekle Když žilami proudí nám horká krev, jsme v sedmém pekle Známe směr, přímo hleď Až zaplanou strážní ohně, k poctě zbraně - teď! Jsme na dobré cestě, náš oheň tě chce A my pliveme plamen jak biblická bestie Zlá hvězda sálá k nám prokletá Nás v pekle láká mít svatozář Zlá hvězda sálá, nás temno láká Já končím s ránem ukřižován. Bubny nám ponurým tlukotem určují směr Pod černým praporem mizí čas nevinných her Dál, ke hvězdám... dál, ke hvězdám.
11.
Velký "NE" 03:11
To se nám od lidí líbí, říct nám velký NE My jim zas řeknem' svý velký "Běž do háje" Háj bude tak kvůli nám brzy plnej lidí A tak se nám líbí, líbí, plnej lidí se nám líbí. Velký NE se nám právě líbí - Kvůli nám je háj plnej lidí A utýct z něj není kam - Pouze přímo k nám. Až nebude v háji k hnutí, až jich bude moc Pak začne Noc dlouhých nožů, koncertní noc, zlá letní noc Budem hrát těm, co kvůli nám přišli do háje Milej koncert pro ty, co nám řekli svý NE, svý velký NE. Velký NE se nám právě líbí - Kvůli nám je háj plnej lidí A utýct z něj není kam - Pouze přímo k nám. To se nám od lidí líbí, říct nám velký NE My jim zas řeknem' svý velký "Běž do háje" Háj bude tak kvůli nám brzy plnej lidí A tak se nám líbí, líbí, plnej lidí se nám líbí. Velký NE se nám právě líbí - Kvůli nám je háj plnej lidí A utýct z něj není kam - Pouze přímo k nám.
12.
Zdál se mi, zdál sen, že tě znám Jenže já na prsou hada hřál Zář ukrytá, pouť nečistá Posílá nás ke zlým planetám Nebe nás tmou posílá k zlým planetám Dobrá hvězda umírá, chce nás jen ta zlá Kážem vodu pijem krev, co nás v dál uschová Kážem vodu pijem krev, co nás v dál pochová Kříž nastokrát, dým, jed a chrám A nic víc od slibů nečekám Zlá zrada tvá, noc očistná Můžeš jít, zbylo nás JEDENÁCT.

about

INSANIA: V pořadí již třetí ocenění alba "Rock'n'Freud"!

Za své šesté řadové album "Rock'n'Freud" získala Insania dvě první místa, a sice v kategoriích Hard'n'heavy (Anděl) a Album roku (Břitva). Dalšího vysokého řádu se skupina a její fanoušci dočkali v podobě vydání tohoto výjimečného opusu na klasické vinylové desce!

A budiž tma! Gramodeska spatřila tmu světa ve striktně limitované, zlatými čísly ručně a s láskou číslované, luxusní pětisetkusové edici, která se jedné hvězdné noci navěky rozebere, aniž by se kdy uvažovalo o dolisu. Černá deska letos slaví 60 let a snad i proto vychází aktuální album na bílém mléčném vinylu. Jedná se o první vydavatelský počin Magick Disk Musick, domácího labelu, který je stále v sedmém pekle z faktu, že mu kapela požehnala tento ďábelský vydavatelský debut.

Drážky vinylu jsou pořádně zdrsněné brutálně metalovým zvukem, oproti minulosti dostaly větší prostor úderné, těžké klávesy a originální, nakonec výhradně české, skvělé texty. Kovová atmosféra, nonkonformní projev, hard core / punk, jak jej od nikoho dalšího neznáte.

Maximálně provokující a zároveň nejkrásnější obal v historii kapely, vnitřní plnobarevná kapsa a na ní mj. Sigmund Freud na raritních, dosud nezveřejněných záběrech bezprostředně po své smrti.

credits

released June 17, 2008

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: