We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

HEIDEN "Andzjel" [FULL ALBUM, 2022]

by Magick Disk Musick

/
1.
Utíkám do kopce. Kdo je on? Co tu chce? Myšlenky sevře strach, jak vítr v korunách udusí listí. Nikomu nevěřím, lidé tu mlčí. Zírají jak hvězdy v hodině vlčí. Jak jizva po ráně na čelisti . Vzdávám se tmám, které znám. Ať k sobě mě přivinou. Smutek pod štíty hor schovám, nechám ho v lukách, v potoce utopím. Nětri, nědve, nějedna. Zadávám na čjerné hory. Nětri, nědve, nějedna. To zadávám na pusté hory.
2.
Světlo vprostřed noci ze spánku budí. Volá mě ven a já nevím, zda myšlenek těžkých to vzplanutí, či další zlý sen. Oči po místnosti těkají, bloudí. Hledají temný kout. Jako já snaží se nemyslet. A obraz, co se k nim tak často vrací, nechat po větru plout. Nešlo to zvrátit, vy víte, tak nechte mě být. Nešlo to zastavit. Oči po místnosti hledají klid. Nešlo to zastavit.
3.
Musím ti tolik říct... Nevím jak dlouho už nemůžu spát. Nevnímám čas a necítím hlad. Psi kolem chalup jsou zlí pořád víc, okna jsou zavřená, nikdo nevyjde vstříc. V potoce voda je kalná a tmavá. Zvěř mizí do hor, nikdo tu nezůstává. Lidí se straním a zůstávám v lukách. Chrání mě amulet. Snažím se najít střechu, štít pro tenhle život. Snažím se najít střechu, štít, musím ho skrýt. Chrání mě amulet.
4.
Září 05:33
Heš bolesti, heš vy strachy. Heš jak vrany, na vše strany. Po nohou pohladí zima a mlha je v údolí. Pohledy ze strání a toulky v lukách. Předané poznání, jak utišit bolet i vědomí. Nad tělem se sklání, byliny v rukách. Navečer dívá se z úpatí hor, slunce se pokloní a zmizí za obzor. Pak může svou hlavu skrýt a chvíli tu samotná být se svými myšlenkami. Oči se brání a brání a braní. Tak rády by ještě bloudily pod hvězdami. Večer má tady mnoho tváří, bledá dívka sedí nad knihou. Večer má tady mnoho tváří. Na stole krav a vlasy rozcuchané.
5.
Sviť, měsíčku, jasno. Už slunéčko zašlo. Už slunéčko zašlo, za to černé mračno. Za hory vysoké. Za pole široké.
6.
Černá srst na prahu stavení. Jak vrostlí do sebe a bez hnutí. Vítr je klidný, tušení tlačí mě ze dveří pryč. Rány se zhojí, běsů se nezbavíš. Vzduch náhle protne truchlivý tón, to kostela zvon. V místnosti u kamen leží tam ona a leží tam on. Neznámé ruce táhnou mě ven a kdosi o pomoc volá. U kamen v místnosti leží tam ona, její kůže holá, jako vlčí máky, jako karmín. Za domem v lukách stlučený kříž. Rány se zhojí, běsů se nezbavíš.
7.
Patřím sem 05:07
Až slunce své oči za kopce skloní, půjdeme spát. Tepou naším dechem, deštěm i zimou, strachem i vinou. Hory a chmurný zpěv. Trávy v sivých lukách. Byliny v rukách. Půda a krev. Až slunce své oči za kopce skloní, půjdeme spát. Tepou naším dechem, deštěm i zimou, strachem i vinou. Tepou pravdou.

about

HEIDEN: Tajemný černý metal z Bílých Karpat.

Vydání 9. alba Heiden obestíralo tajemno a nejinak tomu je nyní po odkrytí 7 vysokých karet, které navíc tvoří dokonalou postupku.

Kapela nikdy nezůstává na jednom místě, kde by jí bylo dobře nebo kde by jí mohla hrozit jakákoliv jistota. Vždycky se posouvala, často mílovými kroky a pokaždé to bylo hudebnímu hledači sympatické, ať se okolí tvářilo jakkoliv.

Zkazky o návratu k black metalu mě nejprve trochu vyděsily, ale po poslechu alba jako celku bylo o jeho vydání záhy absolutně rozhodnuto. Heiden se totiž dílem opravdu vrátili k prapůvodnímu metalu, nicméně – a to je stran přirozeného souznění zcela určující – nikterak nevytěsnili cestu dvou posledních melancholicko-rockových alb; na novince "Andzjel" tak nenásilně a zcela souladně spojili prakticky všechna období své bohaté historie a ta prolnuli dokonale tajemnou atmosférou a jak vichr svěžím soundem.

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi. Sdílení půdy, krve, léčení a vědomostech předávaných po generace.

Album vychází jako super jewel case CD včetně bookletu s texty, kompaktní disk je pak černý z obou stran, stejně jako 250 kusy limitovaný, ručně číslovaný klasický černý vinyl.

Berry | Magick Disk Musick | www.madmusick.cz/online_store/

Titul: HEIDEN "Andzjel"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 11. listopadu 2022
Žánr: progresivní black metal, post rock, melancholie
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: LP, CD, MDM-XXXVI

credits

released November 11, 2022

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: