We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

TRNY & ŽILETKY "Podm​ě​st​í​" [FULL ALBUM, 2020]

by Magick Disk Musick

/
1.
Podměstí 01:59
Než první okna začala žít, vystoupal tvor z Podměstí, na práci toho neměl málo. Neúnavný dělal díry do dálnic, sekal ramena chobotnic, na město pršelo černé máslo. A i ti kteří nevinní byli, dostali dávku medicíny, na okamžik jako by zemřeli. A i ti kteří nevinní byli, dostali dávku medicíny, ale pak vstali úplně jiní.
2.
V oku sopky 04:25
Uvíznutý někde mezi dvěma světy, bál jsem se, že tě znovu potkám. Ohlížím se za sebe, očekávám rány, dostávám dvě, do srdce a na solar. Stahuješ mě k sobě dolů do horké lávy, když se nakláním přes okraj. V oku sopky ztrácím všechny masky a kápnu božskou, že jsem tebou trestán rád. Opojné jsou plameny tvé, co zmůže slabá vůle. Když mě naposledy Amor šípem trefil, smysl pro černý humor měl. Pozoroval skrze díry v rozbitém srdci slepce, jak do lůna sopky odkráčel. Z ohně sálá vášeň, ale i ničivé jiskry, nic nemám pod kontrolou. Co se stane se mnou, až tohle skončí? Odnesou tělo, bude pokračovat show.
3.
Hluboko v mém nitru létá havran, z jeho myšlenek mám závrať, protékají mnou jako černý tér, krá, krá. Dikobrazí ostny žárlivosti propichují duši mou. Zabiju-li soka v lásce, perutě mě obejmou. Proklel jsem zlosyna, Prométheovým osudem. Seslal na něj sedm pekel, ale peklo si vzalo mě. V krátkém záblesku budoucnosti zejí prázdné oční důlky. Jeho oči se mi už nemohou smát. krá, krá. Neukonejší mě už vůbec nic, vše kolem se cize zrcadlí a vlna šarlatová vás pohltí. Proklel jsem zlosyna, Prométheovým osudem. Seslal na něj sedm pekel, ale peklo si vzalo mě. Pohled k nebi obracím, cítím bezpráví a vztek. Kdesi ve mně havran hoduje, krá, krá.
4.
Chabou silou se bráním, zatím to ještě stačí. Líbám žulové prsy a písek slaný jako slzy. Stehna morových sloupů obejmou mojí hlavu. Jsem nadobro ztracený a z očí kanou rubíny. Tohle město je žena, otevírá kamenná ústa. Ty ústa po mě lační, už tu víc nemůžu zůstat. A kdybych se snad zdržel, zkamení i mé nohy. Chovám k ní slabost velkou a tak mám srdce sochy. Jsem jeden z balvanů ve staré stezce, ten kámen ležící úplně na dně. Chabou... Trpím k ní láskou žárlivou a za to zaplatím daň zlou.
5.
Voníte po mandlích Baronko z Kyanidu a já byl živen kamením. Možná se satisfakce nedožiju, polykám rulík zlomocný. V mládí mě nakrmili balvany a teď je zvracím zpět. Dolů z kopce se valí, kvetou lavinové růže. Od soumraku do úsvitu. Od soumraku do úsvitu. Čím víc jedu v sobě mám, tím se cítím volnější. Plný až po okraj posílám laviny valícího se kamení. V mládí jsme zakusili bití a nazvali nás zrůdami. Teď budou pršet jedovaté sliny, kameny strhnou laviny. Od soumraku do úsvitu. Od soumraku do úsvitu. Jaký to osud nás svedl dohromady, děláme věci, o kterých se jiným nesní. Nic už nám nebrání, být tím, čím jste nás mít chtěli, padáme dolů s kamením. Voníte po mandlích Baronko z Kyanidu. Hltám vaše polibky, jsou pro mě vším. V hladových vlnách Styxu nalézám klidu, užívám rulík zlomocný.
6.
Naše lži jsou jako med vytékající z oken paneláků. Sladké jen na pohled a mají barvu odkvétajícího máku. Tečou ulicemi, zháší lampy, a i když mohou být milosrdné, chutnají hořce jako pelyněk, jako chinin, jako limonáda z hoven. Odtékají ulicemi, zůstanou po nich skvrny. Chorály opilců znějí v koutech temných. Výčitky zhrzených nad časem v poutech promarněným. Spálíme všechny lži. Spálíme všechny lži o Svatojánské noci. Spálíme všechny lži, oheň nás očistí.
7.
Slepý úhel 04:07
Na dálnici do spánku jsem potkal sen, zjevil se tiše, využil slepý úhel. Nedal jsem pozor a moc rychle jel, i když jsem chtěl spát, teď chci být probuzen. Kolem se prohnal kůň, na márách vezl oheň, spálil mě dřív, než jsem sklem proletěl. Z ptačí perspektivy jsem sebe volat viděl, ale vše další bylo jen plýtvání dechem. Slétlo se hejno bílých ptáků, jak vábila je krev. Zaznělo ách v davu čumilů se žraločím úsměvem. Chtěl jsem na ně křičet, že jsem tu omylem, ale vše další bylo jen plýtvání dechem. Moc rád bych vyměnil spánek, chtěl bych mít jiný sen. V něm bych měl vítr v zádech a opustil zlý traffic jam. Trnitá je cesta k procitnutí, na víčkách leží závaží těžké. Ale v té ulitě skulinu nacházím, vytrácím se mimo zorné pole. Chtěl jsem sny o ženách, být objímán davem, jenomže cesta má vede skrze slepý úhel.
8.
Hlubina 04:32
Dlouho jsi neviděl žádná světla, nad hlavou tmavou hladinu máš. Na prsou tíží tě zrady kotva, ležíš s ní na dně v chaluhách. Kráčíš galerií utonulých, žraloci čekají ve stínech. Obrazy rovnáš do úhlů pravých, jsi ještě cítit životem. Hlubina volá, že tě miluje. Na věky věků tě objímat bude. Daleko do nebe to máš, sedmimílové boty postrádáš. V koutku duše plápolá naděje, že ti hlubina chyby promine, že ti hlubina někdy promine. Chtěl by si dát jejímu objetí vale, už si se omluvil snad tisíckrát.
9.
Revolver je neklidný a mezi slepými jednooký král. Muži do bezvědomí pijí a někdy zajdou i o kus dál. Na zdarově. Obcujeme s Fortunou, jsme tím posedlí. Vítěz bere vše, v ústí hlavně vidí vesmír. Procitá na místě, kde hlasy zní konejšivě. My ostatní lovíme stíny ve tmě, v tom jsme jedineční. Do rukou chytáme zjevení a ty pak protečou mezi prsty. Vzduch se dá krájet, cesta domů nemožná je. Dusíme se jako obr, který chtěl spolknout slunce. Běžíme všemi směry, na stejné místo nás to vrací. Čáry a prokletí nás drží ve smyčce nekonečné. Málo světla mužům neprospívá, ženy tu dávno nejsou, odešly někam jinam.
10.

about

TRNY & ŽILETKY: Metal zlomocný.

Nefascinuje vás normální svět a metal bez přesahu? Pak je možné zbystřit! Světlo světa právě spatřilo druhé řadové album jak kalná bažina průzračného projektu Trny & Žiletky.

Trio částečně povstanuvší ze zlometalového přetlaku Dark Gamballe řídí zpěvák DeSed, který ve svých kořenech – s vydatnou pomocí kumpánů – odkrývá dosud netušené vrstvy černých kovových plátů, jimiž skupina mlátí hlava nehlava; terminologií hudební publicistiky ovšemže předkládá umně vyváženou práci jak s volnějšími, tak naprosto zničujícími, zabijáckými pasážemi.

S black metalem nemá ve svém portfoliu vydavatelství Magick Disk Musick problém. K tradičním zástupcům nové vlny zkraje 90. let Sorath a old school improvizaci Pustina nyní přibyl tento úderný, excentrický crossover s hlubokým blackmetalovým odérem odtékající jak temný sliz předsudků, který lemuje reálnou pekelnou bránu současného světa... Nahlédněte tam dolů: Trny & Žiletky.

Album Podměstí vychází jako lisované CD v bílé krabičce opatřené stickery s grafikou alba, uvnitř pak skýtá 12 stránkový booklet s fotografiemi a s lehkostí vysoustruženými českými texty, které si v této zemi může málokdo skutečně dovolit.

Jedovatá sugesce, atmosféra, temnota, vzpomínky, flashbacky, život a smrt, druhý život a smrt, obskurní příběhy, jedním slovem Podměstí – to vše je obsahem právě vyšlého limitovaného bílého boxu.

Titul: TRNY & ŽILETKY "Podměstí"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 30. dubna 2020
Žánr: metal zlomocný
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: CD, MDM-XXV

credits

released April 30, 2020

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: