We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

C​É​MUR​Š​Á​MUR "V pekle" [FULL ALBUM, 2020]

by Magick Disk Musick

supported by
/
1.
Zeměplaz 04:10
Rád bych aspoň na dva dny stal se zeměplazem, až bych stál zas na zadních, vrácen zpátky na zem, mohl bych potom podat zprávy o tom, jak se cítí plazi, co zaměstnává jejich hlavy, když na louce se spolu srazí. Rád bych aspoň na dva dny stal se třeba ještěrkou. Přijde mi to zásadní, však naději mám nevelkou, že zažiju tu proměnu, a to říkám zcela směle, a zkusím zas pro změnu, jaké je to v jiném těle. Proč nejsem ještěrkou? Alespoň na chvíli? Na boha dobráka směřuji dotaz. Šanci bych měl velkou, že když si opilý utrhnu čuráka doroste ocas… Škoda, že ty přání ve mně, jsou zas jenom o „kdyby“ a pámbů nebo matka Země na všechno má alibi. Má to všechno jeden kaz: jak člověka mě hostí Země, tak bohužel zeměplaz nestane se nikdy ze mě…
2.
Mám paměťový kameny a v hlavě mi to chrastí. Pořád krčím rameny, jsem v prapodivný pasti. Mám paměťový kameny, ty na mozek mi tlačí. Závity jsou znaveny, je to celý k pláči! Ztratil jsem paměť a to je námět pro tuhle smutnou písničku. Ó bože běda, dnes u oběda v levý mám nůž a v pravý vidličku! Když ráno vstávám z postele, tak nevím, jak se jmenuju. Není to moc veselé, rodný list kontroluju, aby potom v úřadu neudělala fópá, když dostane se na řadu moje hlava hloupá! Mám paměťový kameny a v hlavě mi to praská. Vezmu retko zelený, dám si z něho práska. Paměť se mi navrací a kameny mizí. Zas je hlavě domácí, co dříve bylo cizí! Našel jsem paměť, spolu s ní na mě sedla si životní pointa. Ne žádný stresy, ubalíme si navečír občas jointa!
3.
Motorky 04:56
Toulám se přírodou opojen klidem. Je dnes mou výhodou, že straním se lidem. Loučka je rozkvetlá, potůček ladí, víla si upletla sukni z kapradí. Jsem jako malej kluk, nasávám vůni. Najednou divný hluk z kopečka duní… Náhle se z lesa řítí motorky. Uvadá kvítí, mizejí bosorky. V tu ránu přestává veškerá idylka, ptáčkovi Jawa ustřihla křidýlka! Rachot klid odnese, potok se kalí, pekelné stroje se mýtinou valí. Dívám se na mapu, kudy jsem to bral? V území KRNAPu bych tohle nečekal! Náhle se z lesa řítí motorky. Uvadá kvítí, mizejí bosorky. V tu ránu přestává veškerá idylka, ptáčkovi Jawa ustřihla křidýlka!
4.
Konzumenti 04:30
Hrdinové nereální baští housky cereální. Obyčejní smrtelníci spokojí se s jitrnicí. Ale lidé obézní, nevydrží to bez ní. Lidi čumí na pořady, v televizi jsou jich řady, chovají se jak panáci kreslený! Petr, Pavel, Šárka, Dita, jejich denní realita nabírá pak jen obrazy zkreslený! Kořalové pikle kují, ráno flašku odzátkují, jiné světy se jim potom vyjeví! Petr, Pavel, Šárka, Dita, jejich denní realita - -myslí si, že ten, kdo s nimi pije, ví! Ti, co jedí oves, žito, popíjejí k tomu pito. Lidé, kteří rádi život, natočí si dobré pivo. Sejdeme se na funusu konzumentů špiritusu!
5.
Někoho živí práce, někoho dobrý hmat, básníka dnes živí leda automat. Každou noc k tobě chodím, má bílá nevěsto, každou noc podáváš mi café espresso! Láska přece jen není hříšná tak zcela, vždyť k tobě, drahá, chodím jak do kostela. Katedrála z jasného stříbra, ESPRESSO se třpytí, pod tebou samé úsměvy, jak pod madonou kvítí. A když pak vytryskne páry obláček sněžný, ty na něm letíš do nebe, Anděle něžný! Pořádní lidé jsou dávno v limbu a já jsem šťasten jak bůh na Olympu. Katedrála z jasného stříbra espresso se třpytí, pod tebou samé úsměvy, jak pod madonou kvítí. Šálek bílý, v něm zrada černá, už jsem tu hořkost všechnu vypil až do dna! Zrada je černá, krásná noc, v níž blaží tě sen skvostný. Věrnost – ohavná skutečnost, drát s rezavými ostny. Bolí mě hlava, že musím domů za město – is mi něčeho namíchala do toho ESPRESSO…? … ESPRESSO!
6.
V pekle 03:29
Kde jsem se to sakra ocit? Proč se všichni tváří vztekle? Začíná mě svrbět pocit, že jsem asi přímo v pekle! Slavných tváří jsou tu mraky, zkrátka celá plejáda. Tak například za vojáky: celá Rudá Armáda. Za pár dní si tady zvykám a na mysli neklesám. S Luciferem už si tykám, aspoň nejsem v pekle sám! Chlapi, ženský ze všech koutů, ze všech možnejch období, starý, mladý, všichni jsou tu: pochodují na doby! Za pár dní si tady zvykám a na mysli neklesám. Čertici když večer svlíkám, aspoň nejsem v pekle sám! Nestihnu se vyléčiti z nemoci té velmi vleklé. Svíce moje už nesvítí, takže chlapče, vítej v pekle!
7.
Jeseň 12:41
Jsou okna zastřena již villy zapadlé ve smutek jeseně po kraji rozlitý, do vlhkých parku cest, na květy uvadlé déšť listí svadlého se zvolna tiše snes’. Vzduch vlhký zápachem byl země prosycen, v paprsků posledních odlesku hasnoucím, jímž západ krvavý byl ještě zanícen, ve smutku jeseně umíral v chladu den. V mé duši podzim šel ve barvách pohaslých, jen odlesk zašlého se ještě na dně chvěl, a mrtvé vůně dech již květů povadlých déšť listí svadlého se tiše na ně klad.

about

CÉMURŠÁMUR: Pekelný murmur.

Jak jde dohromady Vrchlabí, KRNAP a sem tam stále jako zjevení působící nabroušená alternativně rocková hudba? Průsečík tohohle všeho je Cémuršámur, hudební perla Krkonoš, osmičlenný mini bigband, který hraje odjakživa (rozumějte od roku 1999) až dosud stále po svém, přičemž přirozeně prochází vlastním vývojem svérázné tématické recese a hudebně pokořuje pořád jen zdánlivě nedostižné mety originálně uchopeného žánru, který nyní předkládá klasicky v naprosté tvůrčí svobodě, nicméně v historicky vůbec nejtvrdší verzi.

Netřeba sypat řadová alba rok co rok, u Cémurů se tak děje v průměru jednou za čtyři léta, nicméně pokaždé se jedná o událost; od třetího alba "...Japabyne!" z roku 2010 navíc vinylovou! Aktuální deska "V pekle" vychází coby 180 gramový černý kotouč právě nyní a zachycuje kapelu v její naprosto vrcholné formě. Textové, hudební, žesťové a zvukové.

Vedle 24 bitového vinylového masteru a zmíněné vinylové gramáži očekávejte barevný obal, černobílý oboustranný inlay s texty, download kód pro ty, kteří se stále bojí s gramofonem do přírody; a toto všechno v klasicky sběratelské, striktně limitované, ručně číslované 100 kusové edici.

Titul: CÉMURŠÁMUR "V pekle"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 21. září 2020
Žánr: alternativní rock (od surf rocku po nintendocore)
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: LP, MDM-XXVI

credits

released September 21, 2020

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: