We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

HEIDEN - Na sv​ů​j p​ř​í​b​ě​h jsme sami [LP, 2016]

by Magick Disk Musick

supported by
/
1.
Nikdy jsem si nemyslel, že budu tyhle slova psát. No jo, člověk míní a osud mění. Je to rok, co jsi pryč, a ve mně je úplně stejná díra jako před ním. Každý večer chodím parkem kolem zvonice, abych si poslechl, jak hraje. Ten zvuk je moje ujištění, že až tenhle příběh skončí, můžu s tebou počítat.
2.
Dva 04:33
Na oběžné dráze dýchám hvězdný prach, jeho stopy se lesknou. Sním o tom, že zmizí a já zůstanu sám. Svou samotu vítám a ze tmy nemám strach. Tvůj pokoj na dohled a přitom nemůžu se dotknout ani zakřičet. Zůstaň tu se mnou, jako já zůstávám s tebou. Poprvé, podruhé, po sté, jenom ne naposled. Nikdy ne naposled. Hlubokou nocí tě unáší proud, já přeju si vědět, kam vlastně chceš plout. Bezbřehá modrá mi odpověď nedá, a tak tě ztrácím a hledám. Na oběžné dráze dýchám hvězdný prach, jeho střepy se lesknou. Sním o tom, že zmizí a já zůstanu sám. Svou samotu vítám a ze tmy nemám strach, tvůj pokoj na dohled a přitom nemůžu se dotknout. Hlubokou nocí tě unáší proud, já přeju si vědět, kam vlastně chceš plout.
3.
Vrány 04:43
Potkal jsem ji ráno, s knížkou na spaní. Za víčky měla noc a v ní vrány. Na krátkou chvíli pohled bez ptaní. Oba ve stejném městě, oba sami. Až nad městem pomalu spadne listí ze stromů. Nad městem, oba půjdeme domů a naše dny necháme plynout jak dřív. Nikdo nevěří tomu, že chceme do nocí říct o tom, co nejde mít. Deník stárne se mnou a v něm čáry, tužkou napsaný, co život spojil. Napíšu další, nejsme tu sami a v hlavě potlačím můry o nepokoji. Až nad městem pomalu spadne listí ze stromů. Nad městem, oba půjdeme domů a naše dny necháme plynout jak dřív. Nikdo nevěří tomu, že chceme do nocí říct o tom, co nejde mít. Potkal jsem ji ráno, s knížkou na spaní. Za víčky měla noc a v ní vrány. Na krátkou chvíli pohled bez ptaní. Oba ve stejném městě, oba sami.
4.
Dryáda 04:47
Zábrany stoupaj jak dým k nebi, se stmívá. Ve změti podřadných tváří jsi jiná. Pro hrstku pokleslých minut, kolik jich zbývá? V šedavým soukolí dokázat světu, že nebolí. Chceš. Po barech hledáš svůj sen, to bývá. V koupeli z duhy, pod jazyk štěstí a barevný stuhy. Polkneš svý svědomí a malou chvíli si připadáš živá. Chtít v šedavým soukolí dokázat světu, že nebolí, je lež. To, co je nebo není normální, určuje naše okolí. Přiznat si svou přirozenost navzdory standardům a s pokorou přistupovat k ostatním, abychom i my mohli dosáhnout svého dílu milosti, vyžaduje odvahu. Daň za tuhle odvahu je samota. Pohledy všech, co jsi znala skrze svůj svět, se nad ránem ztratí jak dým z cigaret. Podlehnout iluzi snu, co je na dosah, a nad ránem znova být svědkem toho, jak mizí.
5.
Čekám, až do vody spadne můj poslední list a podzim skončí. Budu si konečně jistý, budu si jist, že vítr si mý slova neschová. Nachový nebe, voda hluboká, chladná a všechno zůstane stejný. Nachový nebe, voda hluboká, chladná. Jen skrze větvoví někdo potichu mluví. Než bude půlnoc a den se zlomí. Na břehu řeky, na kraji vědomí, vzpomínám na rána minulý, než začne nový den. Nachový nebe, voda hluboká, chladná. Město zůstane stejný. Nachový nebe, voda hluboká, chladná. Jen kout u řeky s vrbou mlčí.
6.
Sběratel 05:11
Moje křídla, teď mě nesmíte zradit. Cesty jsou tmavý a klikatý jak vesmír. Jsou nás tu stovky, jen nechceme se najít. Bloudíme městem a sem tam nás oslní lampy. Na zádech nosím svůj osudovej cejch. Nikdo se neptal mě, já neodpovídám vám. Dívám se do oken, když touláte se po snech. Tajně je sbírám a sepíšu z nich list, co nejde otočit. Vídávám světlo, když země ještě spí. Kořist si schovám, svý hořký tajemství, a pořád věřím, že nedojdu tu klidu, dokud si vás nepřečtu všechny, nespočinu. Toulám se po hlídkách, v hlavě si přemítám, že kdyby hvězdy byly níž, asi bych zničil všechny lampy a Brno nechal dýchat tmou. Jen ať se souží. Světlo ve vzpomínkách bych zhasnul, kdo chce vidět noc, ať přijde blíž. Pro zbytek nemám tolik sil, abych je o den připravil.
7.
Za horou 05:35
Dnes je tvá ruka v mých chladná jak světlo nad vodou. Hejna, co táhnou tichou krajinou, se na chvíli zastaví a potom zmizí. Povídej tiše, mám strach, že zahynou. Sliby, co naším světem hýbou. Než projdem zlou řekou, studenou. Že se mi všechny ty obrazy vrátí. Za kopcem soumrak vrhá tmu na zemi nevinnou a tráva rosou studí. Stojíme dlouho v ní ve snaze skrýt, že ani jeden z nás se zítra neprobudí. Za horou houstne stín rychlostí neměnnou, já pořád držím tvou ruku skleněnou. V duchu se ptám: „Kdo jsi a odkud tě znám?“ A do tmy vykřičím: „Odkud tě znám?“
8.
Toulaví psi 05:53
Půlnocí od lamp se táhne dlouhej stín, asi ho nechytím, a tak se na cestu neptám. Krátký bezčasí, jako vteřinový prokletí, se pokaždé ve světlo zlomí a dál už mi nerozumí. Půlnocí, to městem toulaví psi slídí a doma netuší, že do snů jim kdosi vidí. Jejich hořkost pijí potají a sami doufají, že se v nich cosi mění, a den, co je nechápe, není. Pokaždé na město rosa padá, vlastní víra nám ukáže záda a všechny sny jsou zas o den dál, než bysme chtěli. Pokaždé na město rosa padá, vlastní touhy nám ukážou záda a všechny sny jsou zas o den dál, než bysme chtěli. Než bych si přál. Půlnocí od lamp se táhne dlouhej stín. Já ho nechytím a svou cestu neznám. Každou noc pod nebem doufám, že se to změní. Každou noc pod nebem říkám si, že se to změní.

about

HEIDEN - Na svůj příběh jsme sami [LP, 2016]

Nebesky modrý originál.

Heiden jsem naplno objevil relativně pozdě, až když nechali svou black metalovou epochu za sebou a začali poznávat jiné světy hudebních žánrů, což se během jejich existence dělo pozoruhodným a obdivuhodným vývojem, který nikdy nesklouzl do bahnitých, nezpevněných končin, kterých každá taková proměna skýtá neskonale.

Líbí se mi každý, kdo se nebojí žít, kdo vsadí všechno na jednu kartu, která mu momentálně jako jediná dává smysl. I když je jiná, než čeká většina. A možná právě proto. Vždycky jsem chtěl vydat alternativní desku, ale ne prvoplánově. Vždycky jsem chtěl vydat rockovou desku, ale ne s tradiční pověstí. Melancholickou, depresivní, niternou, která se vryje do duše a navěky v ní zůstane.

Vloni na firemní oslavě (rozumějte festivalu Magick Musick a nezapomeňte se letos zastavit) jsme se s kapelou Heiden předběžně domluvili na vinylovém vydání jejího chystaného sedmého alba s tím, že o aktu samém bude rozhodnuto až na základě vyslechnutí nahrávky ještě před jejím jakýmkoliv zveřejněním. Kapela nic netušila o výše napsaném, byla prostě pozvána k nádhernému koncertu na základě předchozího vinylového alba "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě".

Modré album si mě okamžitě získalo. Je na něm všechno, kvůli čemu stojí za to vydávat vinylové desky. Je v něm srdce, atmosféra, ozvěny života, současnost, snění i archaičnost, byť záměrná; nikoliv však prvoplánová.

Tomuto konceptu byl uzpůsoben vnější obal s magickou malbou, pro který byl zvolen těžký, masivní dřevitý karton. Vnitřní obal je jen o trochu lehčí, obsahuje velkoplošnou, stylovou fotografii kapely nad nočním městem a z druhé strany texty všech osmi vyvážených skladeb. Pro vinylové vydání prošla nahrávka příslušným studiovým masteringem a zní tak, jak má z vinylu znít. Nejedná se tedy o standardní vinylové vydání pro vinylové vydání, jedná se o oslavu zvuku a radost z poslechu.

Modré album s ukrytým otištěným hashtagem #modrealbum vyšlo ve striktně limitované sběratelské edici 333 kusů, každý originál je zatavený ve fólii a opatřený velkou samolepkou s příslušným strojním číslem.

Deska vychází ve čtvrtek 5. 5. 2016 v podvečer, od kdy je možné ji objednat v online storu Magick Disk Musick nebo v obchodě Heiden za 349 korun. Křest LP proběhne o dva dny později, tedy v sobotu 7. 5. 2016 od 19 hodin v Sušici ve Veget Café v Jablíčku, kde se bude hrát na zahradě pod širým nebem.

Berry [Magick Disk Musick, online store & record label]

www.madmusick.cz
www.heidenhorde.com

credits

released May 5, 2016

license

all rights reserved

tags

about

Magick Disk Musick Czech Republic

Magick Disk Musick [online store & record label] * #alternative / #hardcore / #metal * #vinyl #fucking #rules

contact / help

Contact Magick Disk Musick

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Magick Disk Musick, you may also like: